placená inzerce
Déte nám vědět...

Cholênka třêcetiletá, v krojich se hrál aji hanácké bigbit

placená inzerce
ráj

Srpen 21, 2016 9:50 / Furtovnik

Z Cholênê – V sobotô slavil národopisné sóbor Cholênka z Cholênê třecetinê. Oslavê začalê hneď po poledňô, ale mê to vezmem trochô od konca. Sténě jak vêstópeni hostu z folklórnich sóboru bêhem odpoledňa, zvihl návštěvnikê z laveček aji Stracené Ráj.

Na fotkê ze slavnostni mše svaté aji z odpoledniho programô přênde řada takê, mámê je slébeny od Pepê Solovskyho a jeho ženê Boženkê-Lenkê. A tož dófámê, že k nám v čase plánovanym dorazijó. Sami smê se do Cholênê dostalê až k večerô. Ale aji tak se bêlo čém bavit.

Jak jinak slavit véroči národopisnyho sóborô než národopisnéma vêstópenima samotné Cholênkê ê jejich hostu. Ale sténě tak k hanáckymô povědomi patři aji kapela Stracené Ráj z nedalekéch Mezêc. A spojeni s Cholênkó? Uplně jednoznačny. Klávesák, ceckař a zpěvák Lukáš Mikôlku totiž leta v Cholênce jako klôk s harmonikó pusobil. A tož co bê muhlo bêt eště pádňéšim argumentem Ráje pozvat. Navic dêž pak Marek, Koodl a Lukáš nastópilê na pódium v hanáckéch krojách, bêlo vêmalovany.

Po Stracenéch Rájich to vzal Rampachband a bigbošem se slavilo až do nocê. A divilê bêste se, jak dokážó folkloristi ‚porockerskô‘ zapařêt. Nô bêlo to ze fšeckó parádó, ê dêž nám večir jeden z organizátoru Mêra Hrabčiku z Cholênkê řikal, že ôž teho má až po stařečkovo. Ale to pře takové slávě jináč nende.

TOŤ se mrknite na fotkê z večera a mê bôdemê vêhližet slébeny obrázkê od Pepê.

 

Facebook0
  • ráj

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy