placená inzerce
Déte nám vědět...

Cholênka převzala vládô nad Cholênó. Slébilê, že jô vrátijó v rychtykô!

placená inzerce
DSC_0071

Únor 27, 2017 8:45 / Furtovnik

Z Cholênê – Sico o našem ostatkovym turné smê ôž psalê, zároveň smê ale eště aji slêbovalê, že mámê neco v rezervě. A tož toť to je. V nedělô po poledňô smê se vêpravilê do Cholênê.

Ôž to tak nejak je, že gde se vrtnem, tam mámê nejaky známy. Mezê Hornim Štěpánovem, gde smê v sobotô bêlê na prvnich ostatkách, a Cholênó, tam smê bêlê v nedělô, je kolem 30 kilásku. Ale furt smê mezê našêma…

Masopust národopisnyho sóborô Cholênka smê absolvovalê ôž loni, ale nic nám nebránilo se tadê zastavit zas. Na farni zehradě začalo bêt ôž v nedělô po poledňô veselo, přêjela aji delegaca folklorniho sóborô Haná Přerov, hrála Hanácká mozêka z Litovle, a tož nechêbělo v podstatě vubec nic.

Ostatkové stárek Miroň Hrabčiku převzal od starostkê Cholênê Pavlê Bezové ostatkovy právo, pan farář Martin Mališku fšeckém nakladl na srdce, abê se chovalê mravně, a fšeci slébilê, že nebôdó vêvádět nejaky vêlomenině nevratnyho charaktérô, ale zas tak moc že za sebe nerôčijó. Nô nechť!

Oproti loňskô bêla trasa pruvodô trochô jinači, tentokrát aji ze zastávkó na zdavotnim střediskô ô pani dochtorkê. Tam se fšeci napralê bučkama a dobrym ôzenym, a tož néni vêlóčeny, že se tam část ostatniku zende v ponděli znovô, tentokrát ti, co só chabrus na žlôčnik… Ale pani dochtor určitě vi, co zdravyho ostatnikum naordinovat, téká se to teda jenom alergiku a slabšich povah!

Ale to jenom tak mimochodem. Neco smê navideovalê, neco smê nafotilê, to se mužete podivat TOŤ, a jináč ste tam mělê bêt, ešlê je vám to málo!

Facebook0
  • DSC_0071

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy