placená inzerce
Déte nám vědět...

Chcete přêjit na jinši mêšlenkê? Vêrazte na špacir po Loštêcké ptači stezce!

placená inzerce
stezka

Říjen 19, 2020 9:30 / Furtovnik

Od nás, s námětem Davida Kofránkovyho a fotkama Radka Cerulê – Furtovnik má kózlo v tym, že só lêdi, s keréma smê se sice nigdá nepotkalê, ale z časô na čas se nám ozvó a sdělijó, co se tam ô nich dije.

Jednym z takovéch je aji David Kofránku. Ten nám tentokrát napsal neco o Loštêcké ptači stezce. A tož v časô koronavirovéch depresi přêrozeně néni nic lepšiho, než se spakovat a na chvilkô vêpadnót.

Loštêcká ptači stezka dostala finálni podobô v sobotô 10. řijna. To členi spolkô STURM s dalšima pomocnikama rozvěsêlê po trasê ptači bódkê, rozmistilê informačni cedôle, ‚otevřelê‘ aji ptači hostinec, keré slóži k přêkrmováni během zêmê, a takê muže bêt parádni pozorovatelnó. Stezka se přêrozeně téká Loštêc a néblêžšiho okoli kolem Třebuvkê. A krom ponaôčeni takê pomáhá s hnizděnim ptactva, kery toť žêje.

Celá trasa má asi 3 kiláskê, néni to teda žádná náročná štreka s nezbêtnym turistickym vêbavenim. Dá se to zmáknót aji s kočárkem nebo na bicyglô. Je na 11 zastaveni a jedna ptači bódka visi aji loštêcké školkê. Tô vêbavilê ve vnitřkô webovó kameró a na stránkách školkê se tak dá sledovat v přimym přenosô ptači ‚realityshow’.

Na fotkê Radka Cerulê z připrav a konečné realizace Loštêcké ptači stezkê se mužete mrknót TOŤ. Jak eště David Kofránku poznamenal, ô fšeckéch, keři se na tym podilelê, viděl neôvěřêtelnó šêkovnosť, zaôjeti a zápal pro věc. Tož rádi se aji mê přêdávámê k poděkováni, kery přênášimê tak, jak nám ho z Loštêc poslalê.

 

Spolek STURM srdečně děkuje všem, kteří přispěli do skládačky Loštické ptačí stezky. A to Městu Loštice, Lence Skybové Zítková a firmě Reklama – veverka, všem adoptivním rodičům, Jan Hanák a firmě Tři Buky, Veronika Kočí Spanilá – kresby a malování, Ondřej Navrátil a BRAVO s.r.o, Janě Pospíšilové z Mohelnice, Rostislavu Faltýnkovi, Janu Konečnému, Šárce Havelkové Seifertové, Blance Zdráhalové, MAS Mohelnicko, z.s. a všem místním dětem za nádherné kresby.

 

Michal Trlica, David Kofránek

stezka1

Facebook0
  • stezka

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy