placená inzerce
Déte nám vědět...

Chcete dělat do včel? Zeptéte se na Krajô!

placená inzerce
Včelka Mája2

Květen 29, 2015 9:23 / Furtovnik

Z Olomóckyho kraja – Néni to tak, že bê vám hétman Jiři Rozbořêlu chodil vêkôřovat ulê nebo točêt medometem. Na zřizeni novéch včelstev ale Kraj přêdá nejakó kačkô.

Rada Olomóckyho kraja schválêla Program na podporô začinajicich včelařu v Olomóckym krajô pro rok 2015. Gdo chce dělat do včel a nejakó tô kačkô od Kraja bê pochtival, mosi  mět vic jak 18 let a do fčêlka abê neměl ze včelama nic společnyho. Tagže takovi včelařšti benjaminci. Podpora se vztahôje ale aji na tê, keři mosêlê zlikvidovat včelstva kvulê rozhodnôti Státni veterinárni správê, protože jim do teho sedl čert.

Penize dó poôžêt na pořizeni ulu, chovnyho materiálô a nezbêtnyho vercajkô pro včelaře. Z rozpočtô kraj dá do včel 400 tisic a pro každyho jednyho je vêčleněnéch 5 – 10 tisic korôn.

Včelařeni znamená rozhodně hromadô časô, hópáni kolem ulu, litáni po hômnech s rojákem přê chêtáni ôlitléch včel a potom takê přê zpracováni medô. Tož aspoň taková částečná náplasť na to, abê aji tech málo včelařu neztratilo chôť se včelařeni věnovat.

Facebook0
  • Včelka Mája2

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy