placená inzerce
Déte nám vědět...

Čêstota pul zdravi, štědrodenni kópel cely. Otôžêlci se zase ráchalê pod hrázó Plômlovské přehradê!

placená inzerce
plumlov

Prosinec 27, 2019 10:59 / Furtovnik

Od nás, s reportem a fotkama Michala ‚Môšáka‘ Môchovyho – Ono ani moc nepomáhá, že zrovna néni zêma, jak z Ladovskéch obrázku. Jenom pomêšleni na to, že aji ve skoro jarnim počasi bê obêčéné smrtelnik měl vlizt venkô do vodê, nažene hôsênô.

Jediny, co bêhmê muhlê pro dobrodruhê z ledové vodê ôdělat je, že bêhmê si za ně dalê štamprlô šlihovice nebo nejakyho svařáčka, abê jim nebêla taková kosa. To je tak asi fšecko. Rovnat bê se jim muhlê nanévéš jedinci s pořádnó hroši kužó…

Cely leta se čekalo, gdê ôž konečně přê Vánočni kópelê ve vypusti Plômlovské přehradê padne magická stovka. Tentokrát se to konečně povedlo. Otôžêlci si ve vodě nazdobilê aji svuj vánočni stromek. Ale ešlê si chêtlê aji kapra ke stědrovečerni večeřê, to ô náš známé Michal ‚Môšák‘ Môchu nepiše.

Jak to teda bêlo v utery v pravy poledne pod hrázó si mužete přečist Môšákovym článkô, TOŤ se mrknite aji na fotkê. Ale dobře vám radimê – déte si k temô preventivně neco na zehřiti!

Magická stovka překonána

Již po třicáté šesté se sešli otužilci, vyznavači zimního plavání a nadšenci ledové vody, aby opět pokořili výpusť Plumlovské přehrady. Tradičně se tady scházejí na Štědrý den v pravé poledne. Celou akci organizuje oddíl DZP Haná Prostějov.

Letošní počasí a počet přihlášených odvážlivců nasvědčoval, že by mohla být magická stovka účastníků překonána. Nasvědčovalo tomu i společné focení a stále dobíhající lidé, kteří nestihli jeho začátek. Oddíl připravil do vody vánoční strom a každý otužilec převzal u registrace vánoční ozdobu a tou musel stromek ozdobit. Asi pět minut po 12. hodině už bylo jasno, hranice 100 osob byla překonána. A tak se toto datum zapíše do historie této akce.

Tradičně se přišli účastníci vykoupat v různých kostýmech a maskách. Členové oddílu dali přednost pro koupel nejprve nečlenům. Jako první vstoupila do vody babička s vnučkou. Nejstarším účastníkem letošní koupele byl jednaosmdesátiletý František Kocián. Závěrečné defilé patřilo členům oddílu DZP Haná Prostějov. Předsedkyně oddílu, mistryně světa a přemožitelka kanálu La-Manche přemluvila ke koupeli i moderátora.

Letošní ročník se vydařil a dle slov diváků i plavců si to všichni užili. Slunečné počasí, teplota vody i vzduchu byly příjemné. Ideální by snad byla už jen sněhová pokrývka, která by dotvořila tu správnou vánoční atmosféru. „Už se těšíme na další ročník“, dodala předsedkyně Dana Zbořilová.

-mm-

Facebook0
  • plumlov

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy