placená inzerce
Déte nám vědět...

BRATŘI V (REPREZENTAČNIM) TRIKÔ: Osobnosti Moravê só mnohonásobni mistři světa v kolové!

placená inzerce
Jindřich a Jan Pospíšilovi výřez

Prosinec 13, 2021 19:24 / Furtovnik

Od nás, s tiskovó zprávó ‚Osobnosť Moravê 2021′ – Podrtženy a zečteny! Hlasováni v anketě Osobnosť Moravê 2021 je ôzavřeny, hlasê spočitany, o vitězech rozhodnôty. Jak dopadl šesté ročnik hledáni osobnosti, kery proslavilê Moravô?

V nedělô 12. prosênca v pravy poledne skončêlo hlasováni do letošniho ročnikô anketê Osobnosť Moravê 2021. Na posláni podporê svém favoritum bêlo časô dosť, startovalo se ôž 27. června a ve hře bêlo 5 nominaci, z teho jedna tôplovaná. Společně bêlê do anketê totiž zapsani bráši Jan a Jindřich Pospišêlovi. Pamětnikum néni potřeba vic dodávat, tem, keři nevijó, jenom prozradimê, že só to pětadvacetinásobni mistři republikê a dvacetinásobni mistři světa v kolové. Kemô se to povede?

Legenda bráchu na bicyglech oslovila respondentê ê po letech a néni divô, že névic hlasu dostalê právě oni (a to né, proto, že só dvá :-) ). Jak to bêlo na dalšich mistech nám napsal v tiskové zprávě koordinátor anketê Osobnosť Moravê a takê náš známé Staňa Blažku. S tiskovó zprávó poslal aji fotečkê.

OSOBNOST MORAVY 2021 – VÍTĚZÍ LEGENDÁRNÍ BRATŘI JINDŘICH A JAN POSPÍŠILOVI

V neděli 12. prosince ve 12:00 hodin bylo ukončeno hlasování v letošní anketě Osobnost Moravy 2021. Spolek Moravská národní obec organizoval, přes všechny celospolečenské problémy především s koronavirovou epidemií, tuto iniciativu už šestým rokem.

Samotnému hlasování opět předcházela nominační fáze. Veřejnost tak mohla nám členům organizačního týmu zasílat návrhy moravských osobností, které vynikají v jakémkoliv oboru lidské činnosti a tvořivosti. Ukazuje se, že země Morava je velmi bohatá na vzdělané, šikovné a pracovité lidi. Návrhů na nominaci se nám sešlo opravdu mnoho. Nakonec vykrystalizovala finálová pětice nominovaných. Jednalo se o jednu bratrskou dvojici a čtyři jednotlivce. Mezi nominovanými nechyběli ani zástupci hanáckého regionu.

Seznam a informace o nominovaných: Seznam nominovaných 2021 – Moravská národní obec – Za Moravu

Také letos jsme v internetové anketě zaznamenali velmi slušný celkový počet 17 755 hlasů. Každý z těchto hlasů je důležitý, má svoji nespornou hodnotu a přispívá k co největší objektivitě konečných výsledků. Vítězi letošního ročníku ankety a Osobnostmi Moravy 2021 se na základě velkého počtu 7 051 hlasů stali dvacetinásobní mistři světa a dvacetipětinásobní mistři Československa v kolové JINDŘICH a JAN POSPÍŠILOVI, kterým srdečně blahopřejeme. Oběma slavným bratrům také náleží a bude předána připravená hlavní cena, kterou je unikátní skleněná trofej s moravskou orlicí a jmény vítězů – Osobností Moravy 2021.

Na druhém místě se umístil olomoucký akademický malíř a restaurátor Mgr. RADOMÍR SURMA, který zaslouženě obdržel taktéž velmi slušný počet 5 836 hlasů veřejnosti a příznivců Moravy. Pomyslné stupně vítězů doplňuje na třetím místě ankety počtem 2 262 hlasů rodák z města Svitavy, uznávaný historik, vysokoškolský pedagog, spisovatel a publicista doc. PhDr. JIŘÍ PERNES, Ph.D. Zde rád dodávám, že také osobnosti na druhém a třetím místě se mohou těšit nejen na pěkný pamětní list, ale také na obdobnou skleněnou trofej menších rozměrů s moravskou orlicí a jmény oceněných osobností.

Čtvrtou pozici obsadila díky 1380 hlasům paní JARMILA VÍTOSLAVSKÁ. Tato žena žijící nedaleko soutoku řek Bečvy a Moravy v hanácké obci Troubky na Přerovsku se zabývá vyšíváním ubrousků, ubrusů, deček, až po ušití a vyšití kompletního kroje z moravské Hané. Na pátém místě se umístil počtem 1226 hlasů jeden z předních odborníků v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy vinné nejen u nás, pan doc. Ing. MILOŠ MICHLOVSKÝ, DrSc.

My, členové organizačního týmu, bychom touto cestou rádi vyjádřili úctu všem nominovaným osobnostem. Ačkoliv obdrželi různý počet hlasů, tak všichni nominovaní patří mezi přední osobnosti společenského, vědeckého, kulturního nebo sportovního života naší drahé vlasti země Moravy i celé České republiky. Všem nominovaným, nominujícím a hlasujícím děkujeme za zájem, účast a podporu.

Z historie ankety:

Během uplynulých ročníků o hlasy veřejnosti usilovalo mnoho velkých a významných osobností. Rádi bychom uvedli alespoň některá jména. Už v úvodním ročníku ankety v roce 2016 byli nominováni například pozdější vítěz, učitel, novinář, publicista, spisovatel a scénárista, pan PaedDr. Jiří Jilík, skvělá moravská lidová zpěvačka a tanečnice z Valašska, „královna moravské lidové písně“, paní Jarmila Šuláková nebo vynikající houslistka, zpěvačka a herečka, paní Bc. Iva Bittová. V dalších ročnících to byli například zpěvák, houslista, primáš a umělecký vedoucí souboru Hradišťan, Osobnost Moravy 2017 – pan Jiří Pavlica, spisovatel pan František Kopecký, uznávaný fotograf, výtvarník a vysokoškolský pedagog, pan prof. Mgr. Jindřich Štreit, dr. h. c., restaurátor starožitných kočárů, pan Václav Obr, Osobnost Moravy 2018 – botanik a odborník na úpravy okrasných ploch, pan Ing. Radim Slabý, Osobnost Moravy 2019 – moderátor a organizátor společenských a charitativních akcí, pan Luděk Urbánek, skvělý horolezec, který zdolal všechny osmitisícové vrcholy, pan Radek Jaroš, významný chemik, novinář, publicista, hudebník a hudební vydavatel, pan RNDr. Jiří Plocek, legendární primáš cimbálové kapely, houslista a zpěvák, pan Ing. Martin Hrbáč, Osobnost Moravy 2020 – zpěvák oblíbené skupiny Kamelot, kytarista, skladatel a textař, pan Roman Horký, ostravský spisovatel a bloger píšící v lašském nářečí, pan Ladislav Větvička, pedagožka na konzervatoři, uznávaná klavíristka, publicistka a zakladatelka Mezinárodního festivalu klavírních duet, paní MgA. Věra Lejsková, vizovická folkrocková kapela Fleret a mnoho dalších velkých osobností.

Tato skutečnost nás organizátory velmi těší, ale také zavazuje. Proto si dovolujeme už nyní pozvat všechny příznivce Moravy ke sledování a podpoře dalšího ročníku této zajímavé ankety – Osobnosti Moravy 2022.

Na závěr bych rád za Moravskou národní obec popřál všem lidem dobré vůle pěkné adventní dny a tradiční kouzelné Vánoce plné klidu a rodinného štěstí.

 

Stanislav Blažek

Kontaktní osoba, jednatel a koordinátor ankety „Osobnost Moravy“

1Osobnost Moravy 2021 (2)

 

Facebook0
  • Jarmila Vítoslavská
  • č.1 - Doc. PhDr. Jiří Pernes, Ph.D (5)
  • Mgr. Radomír Surma
  • Jindřich a Jan Pospíšilovi

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy