placená inzerce
Déte nám vědět...

Bramboráčkê a zeli s ôzenym? O moc ste přêšlê, gdo ste nepřêšlê!

placená inzerce
DSC_0053

Listopad 27, 2015 7:00 / Furtovnik

Od nás – Dotek Vánoc v Zahradnickym centrô Marciánova v Kostelcô, tym na Hané, měl dalši pokračováni. Štvrtek 26. listopadô měl podtitul jako Deň s Furtovnikem. A tož smê tam pochopitelně nemuhlê chêbět.

Vaři dneska v televizê gdegdo, tak proč bêchmê nemuhlê vařêt aji mê? Nechalê smê to pochopitelně odbornikum, ale akorát smê do teho trochô kecalê a zpivalê.

Puvodně bêla v programô večerni škola vařeni s vêhlášenym kôchařem Jožinem Bartošovym z Kladek. Teho ale na posledni chvilô chêtlê záda, a tož bêl povolané náhradnik, ale temô to nevêšlo eště na posledňéši chvilô, tak nakonec vařêl náhradnik náhradnika. Což ale vubec nemosi znamenat, že je neco špatně. Aji tôto situacô se Zahradnickymô centrô ve spoluprácê s Furtovnikem podařêlo zachránit a Michal Řehulku z prostijovskyho Clubô Jadran ôdělal bramborákê jedna básnička.

V ‚přimym přenosô‘ se dělalê bramboráčkê s kêsanym zelim zadôšenym s moravskym ôzenym. A gdo neokoštoval, ten muže teďka doma sedět na gaučô a plakat, ale nic mô to nebôde platny. Jak se řiká: Gdo zaváhá, nežere… :D

K dobrymô jidlô bêlo kromě zmiňované přilohê podávany aji neco kultúrê s pisničkama v podáni ženské části naši redakce a naša môžská čásť pro změnô měla za ukol to fšecko okecat. Teda zaštitit moderátorskê. A dêž potom na závěrečné dotaz Jôsêf Marciánu odpověděl, že to bêla paráda, tak aktéři nemuhlê ani věči oceněni očekávat. A tož Marciánum tleskámê, jak to parádně vêmêslêlê!

Ô Marciánu se letos mužemê potkat eště jednó, a to hneď tôto sobotô přê rožináni vánočniho stromkô. Od štvrté odpoledni dostane prostor klaunka Olinka a pak přênde na řadô kapela Rózbend (Rose Band). Tak si to nenechéte ôjit! Mê tam bôdem pochopitelně takê. Na fotkê z vařeni se podivéte toť, podilel se na nich aji furtovnické potěr Adam Kótné.

Facebook0
  • DSC_0053

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy