placená inzerce
Déte nám vědět...

Bonsaje v láznich? Ve Slatěnicách pré uplně běžná věc!

placená inzerce
slatinice

Srpen 16, 2017 7:00 / Furtovnik

Ze Slatěnic – Ve Slatěnicách teho bêlo v nedělô hodně. Cil ôž potřênásty tadê měla veteránská rallye Z lázni do lázni, v dědině bêlê hodê a v atriô léčebnyho domô Morava vêstavalê bonsajê.

Je to dêcky zvláštni, ten klid na véstavě bonsaji. A sténé bêl aji během vikendô ve Slatěnicách. Aspoň sódě podlevá teho, že v lázeňskym parkô šla do finále vetéránská rallye a jenom o pár metru dál – pohoda, klidek.

Jak nám řikala Milena Ružêčkova z Bonsai klub Haná Prostijov, vêstavováni bonsaji v láznich je ôž letitá zálažêtosť. Samotná tradica organizovanéch bonajistu vede do osmdesátéch let, gdê prvni bonsaj klub vznikl v Praze, chvilkô na to pak v Brně.

Pěstováni bonsaju, to je hlavně trpělêvosť přê tvarováni rostlênek, a pak následně aji leta čekáni na to, jaké bôde vysledek. Podle Milenê Ružêčkové muže pěstitel dělat možny ê nemožny, ale furt je to přiroda, kerá se neptá. Nedá se pré řict, ešlê šlechtěny miniaturê só aji chólostivjéší, než stepily dřevinê. Nemocim a parazitum se pré mosijó bránit sténém, akorát pěstiteli svém svěřencum věnôjó vic péče, bez keré se stromê ve volné přirodě mosijó obejit.

Véstavô ve Slatěnicách smê si pochopitelně takê prošlê. Jak pasôjó bonsaje do lázeňskyho prostředi se mužete podivat TOŤ.

Facebook0
  • slatinice

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy