placená inzerce
Déte nám vědět...

Bôde na hanáckéch přejezdech bezpečňéš? Chêstaji se sekvenčni šraňkê ê detektor překážek!

placená inzerce
přejezd

Květen 14, 2018 6:30 / Furtovnik

Od nás – Nekemô nepomuže, ani gdêbê ho šraňkê na přejezdô mlátilê po palêcê. Aji tak tam přiště před vlakem vjede zas. Co přênesó za vêlepšeni závorê ze sekvenčnim sklápěnim a detektor překážek, to se ôvidi.

Celkem na upravô pětatřêceti moravskéch přejezdu je vêpsaná sótěž na projektanta tehoto záměrô. Sekvenčni sklápěni šraňku se testôje ô Pardubic. A pré, že to šlo a osvědčêlo se, tož do teho chce jit SŽDC naostro.

Přejezdê vêtipovany na upravô só hlavně na dvojkolejkách. De o to, že závorê se maji sklápět po kóskách, napřeď vjezdová pulka a pak vyjezdová. To bê mělo ômožnit vêjet z přejezdô aji tem lajdákum, keři na ňé vjedó, gdêž ôž začne blikat červeny světlo, ale šraňkê só eště navrchô. Přejezdê se ale kvulêvá temô nebôdó cely přestavovat, je to jenom uprava systémô tam, gde ôž přejezdê ze závorama só.

Dalši vêchêtávkó pro lepši bezpečnosť na přejezdech bê měl bêt aji detektor překážek na kolejich. Ten je vêmêšlené tak, abê poznal, gdêž na přejezdô přê vystraze zvostane stát auto. V ten moment bê mělê jit návěstidla před přejezdem na stuj a strojvedóci tak dřiv zjisti, že je neco špatně. Do ostryho povozô bôdó na Olomóckô instalovany dva takovy detektorê.

Jenom dófémê, že čim se bôdó vêméšlet dokonaléši věcê, tym naopak šoféři nepřestanó dávat na přejezdech bacha v domněni, že technické pokrok si to ohlidá za ně…

Fotka je jenom ilustračni z polêcejnich zdroju. Ale aspoń ať vidite, jak to dopadne, gdêž se na přejezdô nedává pozor!

Facebook0
  • přejezd

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy