placená inzerce
Déte nám vědět...

Bicyglisti odstartovalê sezónô na Hačkách o měsic pozďéš. Ani to moc nepomuhlo!

placená inzerce
DSC_0074

Květen 12, 2023 10:14 / Furtovnik

Z Haček – Trochô opožděně se vracimê eště k minôlymô vikendô. To smê si v sobotô před polednem vêrazêlê na Hačkê. Každoročni zahájeni bicyglistické sezónê tam přêbrzdilo těsně před kôlatinama.

Dêcky to béval prvni vikend v dôbno, co se bicyglisti vêdávalê z hanáckéch rovin proti kopcum na Konickô na jeden ze svéch prvnich cyglovyjezdu v sezóně. Poslednima letama se ale v tym terminô počasi dosť kazêlo, aji snih popadával, a tož se rozhodlê organizátoři temô ôdělat přitrž!

Letošni zahájeni bicyglistické sezónê jizdama z Uničova, Olmika, čê Prostijova na Hačkê bêlo o měsic posônôty, ale málo platny. Jak nám řikal starosta Haček Ladislav Zajičku, počasi je asi přestalo mět rádo. Od rána sêchravo, dyšť. Kolem poledňa se sice vêčasêlo, ale gdo nehópl do sedla hneď ráno, tož ôž nepřêjel.

Ê tak se na Hačkách potkala hromada známéch, kery spojôje vztah k jednostopymô dopravnimô prostředkô s manuálnim pohonem. Letošni ročnik bêl devatenásté, a tož přišti rok só na forhontě kôlatinê. Na nejaky fotkê mrnkite TOŤ.

Ale během rokô se na Hačkê minimálně eště jednó vêdámê, v červencô se bôde totiž slavit 100 let větřákô na Hačkách

Facebook0
  • DSC_0074

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy