placená inzerce
Déte nám vědět...

Bêlê smê se mrknót na ostatkê v Březskô. Jaky to tam mělê?

placená inzerce
DSC_0128

Únor 22, 2020 14:08 / Furtovnik

Z Březska – Takovy ostatkê, to je pořádná šichta. Vimê, o čem mlovimê, sami smê je bezpočetkrát absolvovalê. V sobotô před polednem smê se vêdalê mrknót, jak to maji v Březskô.

Během vikendô se vêdaji ostatnici na svojô póť v hromadě dědin, né jenom Březskô. Tech mist, a né jenom na Konickô, gde se tato tradica drži, je přêrozeně mnohem vic. Ale co to vubec znamená? Ostatkê a následny pochováváni basê se mosi stihnót do Popelečni středê. Ta je letos středa 26. unora. Od teho dňa bê se totiž měl držet štêrêcetidenni předvelêkonočni pust. A né jenom ve střidmé stravě, ale ê žêti – bez plesu, zábav a hodokvasu. Je jasny, že se na to dneska ôž tak nejak dlabe, ale je dobry to aspoň vědět.

V Březskô to pomalô vêpadalo, že se do ostatkovyho pruvodô vêdala pulka dědinê. A ta drôhá, jak se slôši a patři, s nejakó to štamprló nebo nečim dobrym k zakósnóti, čekala před svéma barákama, abê to neprošvihlê :-) . Gdê jindová bê se vám podařêlo na dědině potkat zároveň indiána, Marfuškô, medvěďa nebo tatička Masaryka? Nechcemê Březsko podceňovat, ale mámê trochô za to, že bêste tam nekeho takovyho nepotkalê ani po jednym jak je rok dlóhé…

A tož eště zbévá pořádná porca fotek, tê só TOŤ, a mužete dál pokračovat v připravách na dobô postni!

Facebook0
  • DSC_0128

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy