placená inzerce
Déte nám vědět...

Bêlê smê na plese Speciálnich sêl, ale né jenom tak zbuhdarma. Pomužete Pepovi?

placená inzerce
pepa

Březen 25, 2024 14:47 / Furtovnik

Z Prostijova – Hlavni plesovka je ôž za nama, ale aji tak je furt co dohánět. V pátek smê vêrazêlê na reprezentačni ples Speciálnich sêl, rozômňéte prostijovskéch paragánu. Mělo to svuj duvod.

Reprezentačni ples Speciálnich sêl měl ôž svuj 16. ročnik. A tož je jasny, že nemuhl v plesovym kalêndářô chêbět. Pro nás to bêlo s nadsázkó nakročeni na tenké led :-) , ê gdêž svojô vojenskó minôlosť ô protivzdušné obranê a poddustojnickó hodnosť v záloze má přêrozeně aji náš redaktor Miloš Havelku. Ale to je samo sebó jenom takové lehké podotek…

Speciálni sêlê AČR bêlê definovany vládnim ôsnesenim z rokô 2010. Jejich hlavni sóčásťó só právě prostijovšti paragáni, teda 601. skupina speciálních sil. Přislušnikem je aji Pepa Burgetu, mimochodem švagr našé redaktorkê Helenê Havelka Baronové, keryho ovšem před rokem vêřadilê ze slôžbê závažny zdravotni problémê. Přê slavnostnim zahájeni vêhlásêl ředitel Speciálnich sêl brigádni generál Miroslav Hofirek finančni sbirkô, abê se muhl Pepa vrátit do normálniho žêvota.

Co to fšecko obnáši se mužete dočist TOŤ. Sbirkô na popud Pepovéch blézkéch spolôpracovniku organizôje Nadační fond speciálních sil generála Moravce. Jak nám potvrdil předseda spolkô a správni radê Vladimir Ganzar, eště před vêhlášenim samotné sbirkê ôž fond Pepovi pomuhl přispěvkem na nákôp invalidniho vozéka, bez keryho se prozatim Pepa neobende. A vêhlášenim samotné sbirkê, kerá je otevřená do 30. června 2024, to podle V. Ganzara takê nekonči. Ale o tem poinformôjemê až to bôde aktuálni.

Samotné ples podle štábni kulturê načas zahájil slavnostni nástup ze státni vlajkó, bojovym praporem a státni hymnó. Následné program provázelê vêstópeni Tanečniho klubô Chvaletice a Tanečni školê Piruette, hrál Charlie Band s Vladimirem Hronem, Heidi Janků a finále zařidil DJ Vaverka. Na pár fotek se mužete mrknót TOŤ.

Za každé přispěvek moc děkôjem!

SBÍRKA-PEPA-BOLD-1075x1536

qr

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy