placená inzerce
Déte nám vědět...

Asi se potřebovalê po zêmě trochô ošplóchnót. Z Leštinê do Černyho mořa nigdo neôplaval!

placená inzerce
IMG_3893

Březen 27, 2023 11:52 / Furtovnik

Z Leštinê, s reportem a obrázkama od Michala ‚Môšáka‘ Môchovyho – V minôlym tédňô smê přêneslê pozvánkô na otôželêcky vitáni jara v Zářiči. Vêznavači ledovéch vod se ale kópalê ê tôto sobotô.

V Leštině na Zábřežskô se pro změnô lóčêlê ze zêmó. Gdêž dneska (ponděli) vêlezete ven, tož se dá mudrovat nad tém, jak se jim to povedlo (4°C, větr, politává snih). Ale třeba je to ôž jenom zêmni agónia.

Jak nám piše náš kamoš Môšák, mimo inšiho takê propagátor chladnéch vod a otôžêlecké nadšenec, v Leštině to vzalê organizátoři z estrádniho sóborô VEŠKe z jedné vodê načêsto. A to doopravdickê. Nédřiv vêneslê Morénô, a gdêž ôž bêlê o té vodê, tož tam rovnó šplóchlê. Řeka Morava měla tym časem 7°C. Co si vic přit?

Otôžêlcu se do chladnéch vod vnořêlo 39, a jak je vidět na obrátkách, rozhodně si čvachtalê. Ale jaky to bêlo na mistě čênô si mužete přečist pod článkem. A ešlê chcete vidět nejaky fotkê, tož si vemte neco tepléšiho na sebe a klinite TOŤ.

NETRADIČNÍ ROZLOUČENÍ SE ZIMOU

    Estrádní soubor VEŠke, z.s. z Leštiny se rozhodl již po druhé rozloučit se se zimou netradičním způsobem. Kromě tradičního zvyku vynášení Morany a hození do vody, vítají v Leštině jaro příznivci zimního plavání a otužování první jarní koupelí. V neděli 26.března se do 7 °C chladné řeky Moravy ponořilo celkem 39 těchto nadšenců. A že si to užívali bylo vidět i na jejich tvářích. Mnozí z nich měli dokonce připravené kostýmy nebo jen svoje hlavy zpestřili nějakými pokrývkami. Řeka v toto roční období má většinou dostatek vody, a tudíž slušně tekla. Proto byli za chvíli v cíli. Pod Leštinským mostem je už čekali diváci, aby ocenili potleskem jejich odvahu a zapálení pro tento druh aktivity. V cíli po společné fotografii na plavce od pořadatelů čekala velice dobrá gulášová polévka a diplom na památku. Diváci i plavci se dokonce dočkali i sluníčka. Všichni si pochvalovali akci a těší se na další ročník. Uvidíme, čím organizátoři obohatí tuto akci.

Poděkování patří SDH Leština, který zabezpečoval bezpečnost plavců tím, že bylo natažené lano přes řeku Moravu, aby se případně mohli plavci zachytit, kdyby je proud nesl dál. Rovněž měli připraven člun, aby zachytili nějakého zbloudilého plavce, který by se rozhodl plavat třeba do Černého moře. Poděkování patří i panu Radku Václavkovi, který poskytl elektřinu ze svého domu k zabezpečení této akce.

Facebook0
  • IMG_3893

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy