placená inzerce
Déte nám vědět...

ADVENTNI KONZERT TROCHÔ JINÁČ: Pepa Bartošu a Potkali se dva ‚vêprodalê‘ kladecké kostel!

placená inzerce
IMG_20191201_172628

Prosinec 3, 2019 7:17 / Furtovnik

Z Kladek – Je dêcky pěkny, gdêž se negdo snaži neco vêmêslêt a ôdělat, a pak eště pěkňéši, pokaváď přêndó lêdi a fšecko dopadne, jak má. A to FŠECKO klaplo na jedničkô v nedělô k večerô v Kladkách.

Kladecké kostel sv. Cyrila a Metoděja hostil přê prvni adventni nedělê benefični konzert, keré bêl trochô jinači, než co bê se tak dalo očekávat. Jednak vytěžek benefice podpořêl opravô historickéch koróhvi v kostele, jednak nebévá uplně běžny, že se před oltář postavijó rockeři…

Ale abêhmê předem ôtlê nejaky hlópy řeče. Kapela Potkali se dva, s keró si zazpival mladé zpěvák Pepa Bartošu, je sice složená z rockovéch bardu, ale to, co s Pepó předvedlê, bêla jedna velká paráda. Vánočni pisničkê v jejich podáni zněla uplně užasně a ti, co v mrazêvym kvičerkô zaplnilê kladecké kostel, nemosêlê rozhodně lêtovat.

S grácijó sobě vlastni nedělni beneficô ôvedl né jenom v našéch končênách známé moderátor Laďa ‚Sovjet‘ Rusu, keré dal takê slovo dôchovnimô správcovi kladecké farnosti. Jak P. Paweł Zaczyk poznamenal, v momentě, gdêž za nim s nápadem Pepa Barošu přêšil, mělê v kladeckym kostele ôž jeden adventni konzert naplánované. Ale gdêž se pré chêstá neco dobryho, nemělo bê se to odmitat, protože pak to muže mrzet.

Sám Pepa Bartošu nám řikal, že neco takovyho měl v hlavě ôž nejaké rok pozpátkô, ale až teď pozbiral kôráž a šil do teho. Že to bêlo správny rozhodnôti dosvědčôjó aji komentáře na Facebookô ô článkô, v kerym smê na konzert zvalê. „Byl to nádherný koncert moc se mi to líbilo,“ piše se v jednym komentô. V dalšim pak jiná pisatelka dodává: „Krásná vánoční atmosféra, moc hezké!“

Co na to vic řict? Snaď jenom to, že gdo ste to nestihlê v Kladkách, máte eště jednô možnosť, pro změnô v Bohuslavicách v nedělô 22. prosênca. Tož si to nenechte ôtyct!

Pár fotek z neděle nandete TOŤ.

Facebook0
  • IMG_20191201_172628

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy