placená inzerce
Déte nám vědět...

A tož eště jednó Cholênka, tentokrát ze slébenéma fotkama ze slavnostniho odpoledňa

placená inzerce
IMG_5847

Srpen 22, 2016 7:50 / Furtovnik

Z Cholênê s fotkama Pepê Solovskyho – Včerá smê se ôž o oslavách třêcetin národopisnyho sóborô Cholênka psalê. Ale takê smê slébile eště dalši várkô fotek. A jak řeklê, tak aji ôdělalê. Je to tadê.

Jak nám řikal Mêra Hrabčiku, taková věc se pochopitelně nedá dělat ze dňa na deň. S návrhem, že bê bêlo dobry neco vêvist k třêcetinám Cholênkê, přêšla jeji sóčasná vedóci Hanka Blažkova negdê koncem minôlyho rokô. V prosêncô se ôž začalê řešêt věcê, kery je dobry mět v merkô ôž dlóho předem, a jak se čas bléžêl, zvêšovalê se takê otáčkê chêstáni. Jak před svajbó – napřeď se o tem dlóho mlovi a plánôje a pak je šturm, abê se přece jenom nakonec mladi muhlê vzit…

Ê dêž pořadateli eště ten deň litalê, jak ôtržené plagát a neklaplo pré fšecko uplně, jak mělê představô, pokaváď to vubec negdo postřehl, určo jim to odpôstil, protože pokaváď se přênde na hratvô s dobró vuló, divá se člověk na hostitele uplně jináč. A to smê si jisti, že slavit přêšlê hlavně ti, keři maji k Cholênce vztah, ať ôž přimo osobni nebo tak nejak ‚společenské’.

Mê sami smê se citilê parádně, potkalê smê stary dobry známy, ale ê novy lêdi, dalê si pivêsko a chleba s tvarglama, tož potom nebôďte spokojeni. A tož dêž bôde Cholênka zas neco slavit, aji dêž se Mêra dôšoval, že on ôž ô teho asistovat nebôde, ale mê si mêslimê, že kecá, zas se rádi zastavimê :-) . Ale ôž dosť vêkládáni, slébilê smê fotkê, TOŤ teda só a mê za ně posilámê poděkováni Božence-Lence a Pepičkovi Solovském na Klôzov. A dófámê, že nám to vênde na Klôzovsky hodê, abêhmê se zas potkalê.

 

Facebook0
  • IMG_5847

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy