placená inzerce
Déte nám vědět...

Z Cipiska je statné Jôra, slavil devatenástkô!

placená inzerce
IMG_2134-1

Únor 26, 2018 7:00 / Furtovnik

Od nás, ze zprávó Markétê Skládalová – To bê si jeden mêslêl, že Cipisek je toť odjaktěžêv. A jedno, ešlê ten pohádkové řáholecké – Rumcajsuv a Mančên, nebo prostijovské, gde je po lópežnickym sênkovi pomenovany mateřsky centrum.

Ono bê se fajt zdálo, že pohádkê o Rumcajsovi, Mance a Cipiskovi só jenom o neco málo mladši, než Rôkopisê zelenohorské a královedvorské. Néni to ale tak uplně pravda. Jejich autor Václav Čtvrtku (1911 – 1976) s prvnima přiběhama přêšil v 60. letech 20. stoleti, tagže pro dnešni padesátnikê to bêlo v podstatě IN, jak se dnes řiká. Mimochodem na svědomi teho má mnohem vic – Makovó panenkô, Křemilka a Vochomurkô, formana Šejtročka, hajnyho Robátka s Větrnikem, nebo psa z Pětipes. Puvodně se menoval Václav Cafourek, v rokô 1956 se nechal oficiálně přemenovat na Čtvrtka, psal takê ale pod pseudonymama Huge Prattler, Poledne, Neděle nebo Málek. A néni vubec divô, že v rokô 1975 se stal čestnym občanem Jičina.

Ale to bêl jenom takové malé exkurz. Dnešni padesátnici a nejaké ten rok navic, só bábê a dědi mrňósu, keři chodijó do Mateřskyho centra Cipisek v Prostijově. Ten, nebo TO, v minôlym tédňô oslavil svoje devatenástinê. Nebêlê smê sice ô teho, ale mistopředsedkyňa MC Cipisek Markéta Skládalova nám o tem neco napsala, fotkê só MC Cipisek a P. Šídlové, na tê se mužete mrknót TOŤ.

Cipískova narozeninová párty  probíhala celý týden

Tanečky, karnevalové kostýmy, dorty, balonky a veselá zábava. Tak probíhala velká narozeninová párty prostějovského Cipíska. Celý  únorový týden oslavovalo totiž Mateřské centrum Cipísek 19 let své činnosti.

MC vzniklo před lety z iniciativy maminek v čele s Ing. Jitkou Zapletalovou, která je vedoucí MC i dnes. Maminky se chtěly setkávat se svými dětmi a předávat si svoje mateřské zkušenosti, prožívat kreativně mateřskou dovolenou. Díky tehdejší podpoře města a poskytnutým prostorám jsme mohly svoje plány uskutečnit. A jak je vidět, podle velkého zájmu rodin, smysl má mateřské centrum i dnes po devatenácti letech. Máme radost, že i v době sociálních sítí a nepřeberného množství atraktivních nabídek pro rodiny s dětmi, mají maminky stále zájem se setkávat a trávit s dětmi aktivně svůj čas. Naší snahou je umožnit rodičům prožít klíčové roky rodičovství nejen jako starost o děti, ale jako příležitost k rozvoji dětí i sebe. Děkujeme proto všem svým návštěvníkům za dlouhodobou přízeň a těšíme se se všemi současnými návštěvníky i absolventy na velkou oslavu kulatin v příštím roce.

V neposlední řadě ale děkujeme Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji i MPSV za podporu aktivit z dotačních fondů. Díky této podpoře může být mateřské centrum otevřeno a přístupno všem rodinám.

Dnes Cipísek nabízí denně pravidelné programy pro rodiče s dětmi od tří měsíců do tří let, kroužek pro předškolní děti, individuální psychologické a právní poradenství, poradenství v oblasti péče o děti, besedy, semináře a kurzy o výchově a komunikaci v rodině, či o zdravém životním stylu, kreativní podvečery pro dospělé, ženské kruhy, příměstské letní tábory a další jednorázové akce pro celou rodinu. V pravidelných tříměsíčních kurzech projde za týden centrem téměř dvě stě dětí se svými rodiči, či prarodiči. Všechny jednorázové akce jsou určeny široké veřejnosti. Za dobu své existence prošly programy s Cipískem stovky rodin s dětmi, vznikla zde řada přátelství, která trvají dodnes, a mnoho rodičů se vrací do programů s dalšími dětmi nebo využívá nabídku akcí pro dospělé.

Facebook0
  • IMG_2134-1

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy