placená inzerce
Déte nám vědět...

Vláďa Hronu má nové doprovodné orchestr z Malé Hané… Benefični konzert v Polomi vênesl hromadô peněz pro jižni Moravô!

placená inzerce
DSC_0458

Červenec 12, 2021 7:00 / Furtovnik

Z Polomi – Velké dechové orchestr (VDO) Malá Haná hrál v Polomi ôž popáty. A sténak, jak loni, takê letos vytěžek z konzertô šil na pomoc. Před rokem to bêlo do Šumvaldô, v nedělô se ‚hrálo‘ pro Moravské Novó Ves.

To, co se dilo před pár dňama na Břeclavskô a Hodoninskô, si asi nigdo, gdo to neprožêl, nedokáže představit. Vzdor fšeckyho inšiho, co se ô nás dije, se nakonec ôkázalo, že pokaváď přênde na néhorši, ômimê si pomuct…

Jižni Morava se fčêlka skloňôje na fšeckê pádê a nejakó kačkó chtěl přêspět takê VDO Malá Haná. Každé pomáhá, jak ômi, a tož mozêkanti pomáhaji hranim. Konzertê v Moravské Třebové, Polomi a Cetkovicách ôž pár let patřijó k letni konzertni sezóně VéDéÓčka. Přê tech loňskéch se podařêlo vêdělat na dobrovolnym vleznym penize pro Šumvald, gde se v červnô prohnala povodeň. Letos ale kapelnik Jiři Palánu nasadil skôtečně těžké kalibr. Na nedělni benefični akce do Polomi a Cetkovic s sebó přêvezl Vláďô Hronovyho!

Že bêlo na polomskym hřišťô ‚vêprodany‘ se dalo počitat. Ale že se na mistě vêbere vic, jak 31 tisicu, k temô přêbêlo dalšiho 13 500, co se ôž podařêlo zehnat předem a celó částkô nakonec firma Elektro-fa. Pavelek, s.r.o. eště povéši o 21 procent, to ôž je na takovó dědinkô pořádná bakôla peněz. Ve finále to znamená, že celkově na pomoc do Moravské Nové Vsê, konkrétně manželum Čulenovém, pude z Polomi přes 50 000 kaček.

A co ináč řict o konzertô? Obrázek si mužete ôdělat na videô pod článkem. Mužem ale řict, že ze zvukô velkyho orchestrô šil chvilama až mráz po zádech a mozêkanti zvládalê sténak tak dobře mozêkálovó klasikô, jak Deep Purple. A Goťák nebo Frank Sinatru v podáni Vláďê Hronovyho – o tym je zbêtečny psat, to se mosi slêšet.

Jak ôž bêlo zminěny, VDO Malá Haná hrál v Polomi ôž páté rok v řadě. A snaď né naposledê. Ale věřmê, že přišti rok bôdó okolnostě ôž přece jenom veseléši. Na fotkê se mužete mrknót TOŤ.

Facebook0
  • DSC_0458

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy