placená inzerce
Déte nám vědět...

Vite, gdo je osobnosťó Moravê? Známê pořadi na bedně!

placená inzerce
Anketa-Osobnost-Moravy-2018- vítězové ořez

Prosinec 19, 2018 8:28 / Furtovnik

Od nás, s tiskovó zprávó od Stanislava Blažkovyho – Na začátkô se to zdálo eště dosť časô na hlasováni a nejednó je po fšeckym. Mlovimê fčêlka o anketě Osobnosť Moravê 2018. A mê ôž aji vimê, jak to dopadlo.

Anketa, v keré se pro letošni rok hledala ta névěči osobnosť Moravê, bêla vêhlašovaná ôž v červnô. Psalê smê o tem TOŤ. A tož celé pulrok bêl dosť dlóho na to takovyho člověka najit. Čê spiš vêbrat z tech, kery ôž našlê organizároři z Moravské národni obce.

Ôteklo to, jak voda, a 16. prosênca, gdê se anketa ôzavirala, je za nama. Je teda névêšši čas řict, jak to dopadlo. O tym nám napsal jednatel inciativê Osobnosť Moravê Stanislav Blažku. A nám ôž jenom zbévá pogratulovat jak tem néuspěšňéšim na bedně, tak aji ostatnim, keři bêlê nominovani, protože bêt aji mezê vêbranéma osobnosťama Moravê je rozhodně česť.

Vážení přátelé, příznivci ankety Osobnost Moravy,

po zpracování návrhů veřejnosti, oslovení a získání souhlasu nominovaných osobností jsme již 1. července zprovoznili hlasovací anketu. O hlasy se ucházelo 11 nominovaných významných osobností moravského kulturního, uměleckého, akademického a obecně společenského života, pro které bylo možné hlasovat na webové stránce: http://osobnost.moravy.eu/. Informace o nominovaných osobnostech: http://zamoravu.eu/osobnost-moravy/seznam-nominovanych-2018/
Vítězem letošního ročníku a Osobností Moravy pro rok 2017 se s velkou převahou hlasů stal skvělý odborník na úpravy okrasných a parkových ploch, botanik, znalec přírody a zakladatel arboreta Makču Pikču u obce Paseka  Radim Slabý, který obdržel 8456 hlasů z celkového počtu 19412 hlasů.
V první pětici se vedle vítěze umístili: na 2. místě Arnošt Goldflam (3603 hlasů), na 3. místě Václav Obr (1306 hlasů), na 4.místě Janek Vajčner (1180 hlasů) a na 5. místě Luděk Galuška (1171 hlasů).

Celý seznam nominovaných:

 • Václav Obr
 • Arnošt Goldflam
 • Zdeňek Junák
 • Miroslav Kobza  
 • Janek Vajčner
 • Jindřich Machala
 • Darina Nešporová
 • Gustav Aulehla
 • doc. PhDr. Luděk Galuška, CSc.
 • Ing. Radim Slabý
 • Petr Chňoupek

Hlasování bylo ukončeno v neděli 16. prosince 2018 ve 12. hodin. Vítěz byl vyhlášen na internetových stránkách pořadatele, kterým je Moravská národní obec, z. s. http://zamoravu.eu/.

Internetové stránky iniciativy: http://zamoravu.eu/osobnost-moravy/

http://zamoravu.eu/2018/12/osobnost-moravy-2018-vyhodnoceni-ankety/

Z historie dosavadních ročníků iniciativy:

Vítězem úvodního ročníku této iniciativy a Osobností Moravy pro rok 2016
se stal učitel, novinář, publicista, spisovatel, scénárista a dlouholetý šéfredaktor Slováckého deníku, pan PaedDr. Jiří Jilík.

http://zamoravu.eu/2016/12/osobnost-moravy-2016-vyhodnoceni-ankety-19-12-2016/
Vítězem loňského druhého ročníku a Osobností Moravy pro rok 2017 se stal známý zpěvák, hudebník, skladatel, primáš a umělecký vedoucí souboru Hradišťan, pan Mgr. Jiří Pavlica.

http://zamoravu.eu/2017/12/osobnost-moravy-2017-vyhodnoceni-ankety/

Snaha nás pořadatelů ze spolku Moravská národní obec však bude i v budoucnu pokračovat, budeme dále poukazovat na výjimečné Moravanky a Moravany, lidi, kteří vynikají v nejrůznějších oborech lidské činnosti. Proto si vás dovolujeme už nyní co nejsrdečněji pozvat ke sledování příštího, již čtvrtého ročníku ankety Osobnost Moravy 2019.

 Za koordinační tým, s úctou a pozdravem
Stanislav Blažek,
kontaktní osoba a jednatel iniciativy „Osobnost Moravy“

Anketa-Osobnost-Moravy-2018-vítězové

 

Facebook0
 • Anketa-Osobnost-Moravy-2018- vítězové ořez

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy