placená inzerce
Déte nám vědět...

Vánočni strom od sobotê sviti aji ve Pteni

placená inzerce
pteni

Prosinec 7, 2016 12:05 / Furtovnik

Ze Pteni – Mět svuj obecni vánočni stromek, to je ôž dneska málem samozřejmosťó. V každé dědině to ale maji jináč, teda co se téká okolnosti jeho rožináni. O tem, jak to bêlo ve Pteni, nám napsalê pani ředitelka školê ze svó zástupkyňó.

Smê dêcky rádi, dêž si na nás vzpomenete a nepišete nám, co se ô vás ôdálo a mê smê o tem nevědělê nebo smê tam nemuhlê bêt. To je aji připad rožináni vánočniho stromkô ve Pteni. Neco nám o tem napsala pani ředitelka školê Viera Šmilňákova a jeji zástupkyňa Kateřêna Mikšikova.

Navic nám poslalê aji nejaky fotkê, ke kerém smê přêdalê s autorovym svolenim aji momentkê ptenskyho fotografa Františka Rampóchovyho. Na fšeckê se mužete mrknót TOŤ. A mê přijemê krásné adventni čas aji do Pteni.

Už paní Zima přichází snad…

Sobotní večer, mráz, jasná obloha. Světýlka dětí v průvodu, který se vinul ulicemi Ptení, plápolala jako jejich nadšené tvářičky. Místní hasiči zajistili bezpečný průchod, šňůra lampionků jakoby totiž vůbec nekončila. U školky všichni společně odpočítali pár chvil, než se rozzářil obecní vánoční stromeček. Tři, dva, jedna… svítí! A mezitím si už před obecním úřadem mnuli  zmrzlé prsty velcí trumpetisti i malý flétnista, aby svou hrou mohli oslavit nádheru této chvíle. Vánoční atmosféru navíc podtrhovalo zvonění kostelního zvonu a krásný slaměný Betlém.

Předposlední zastávkou byla ohňostrojová podívaná. A pak již průvod pokračoval parkem ke škole, která už z dálky voněla po skořici, hřebíčku i badyánu.

Dle zvyku pomohly společnými silami čarovným zvonečkem rozsvítit školní vánoční stromeček dívka z deváté třídy a malá prvňačka. Velký sbor žáků si pod vedením pana učitele připravil vánoční písně. Dětské hlásky radostně zpívaly pro všechny rodiče, obyvatele Ptení i hosty. Nakonec se i oni ke zpěvu přidali. Paní Zima byla ale neúprosná. Mráz štípal do rukou i do tváří, všichni si podupávali do rytmu a už se v skrytu duše těšili na další program.  A tak přišel na řadu horký punč. Pro děti i pro dospělé, k ohřátí i k dobré náladě a pohodě.  Perníčky upečené s láskou přišly k chuti všem. Pak už nebyl důvod spěchat domů.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na tomto kouzelném večeru.

Kateřina Mikšíková, Viera Šmilňáková
Facebook0
  • pteni

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy