placená inzerce
Déte nám vědět...

V Lôdmirově bêlo co slavit. Krom teho se křtila brožura ‚Do švestek jsme doma’!

placená inzerce
IMG_3867

Listopad 21, 2022 7:00 / Furtovnik

Z Lôdomirova, s reportem Dana Žákovho a fotkama Lucie Cahové – Nebêlo to poprvni, co vzalê Lôdmirovšti podzêmni svátkê z jedné vodê načêsto. Letos k temô eště přêbêlo aji véroči obce ê hasiču.

Mrzi nás, že smê se do Lôdmirova nedostalê. Ale ê tak nemosimê, ani nemosite, o nic přêjit. Bêlê smê předem domloveni s kronikářem Danem Žákovym, že nám o pietnim aktô ô pomnikô padléch poinformôje. A protože je na něho dêcky spoleh, tož to ani tentokrát nemuho dopadnót ináč…

Třê vyzamny podzêmni dně, kery každé nande v kalêndářô, k temô eště navic přêpomenôti 640 let prvni zminkê o Lôdmirově a 140. narozkê lôdmirovskéch dobráku. To je dosť duvodu se zejit. A navic k temô funglová brožura Dana Žákovyho Do švestek jsme doma (loňské rok od něho vêšlo Když Srdéčko krvácelo) o historii Lôdmirovska z obdobi prvni válkê. Přêšlê takê lêdi z okoli a ê gdêž mrzlo, bêla atmoška pře následnym posezeni pré o to vřeléši.

Šak si počtite v reportô Dana Žákovyho, fotkê Luckê Cahové só TOŤ.

Pietní akt a křest brožury

V sobotu 19.11.2022 se v Ludmírově od 14:00 hodin konal pietní akt. Se sněhovou nadílkou a v mrazivém počasí jsme si v Ludmírově před hasičskou zbrojnicí připomněli nejen tři významné dny, ale pokřtili jsme novou brožuru s názvem Do švestek jsme doma, která se věnuje historii našich vesnic z období Velké války 1914 – 1914. Akci moderoval Jan Zapletal. Kmotrem vydané brožury byl starosta SDH Luká pan Zdeněk Šulc. Brožurku vydala Obec Ludmírov ku příležitosti 640 roků od první zmínky o obcích Ludmírov, Milkova a Ospělov. Také ludmírovští hasiči letos oslavili 140 roků od svého vzniku. Po kladení věnců, projevu kronikáře Daniela Žáka, poděkování starosty obce Jiřího Tichého následovala večerka, s státní hymna. Po ní následovalo zapálení svíček k pomníku padlých bratrů hasičů 1914 – 1918 a kdo chtěl mohl se na památku vyfotografovat na společné fotografii. Za objektivem stála paní Lucie Cahová. Poté jsme se přesunuli do teplého sálu ludmírovského obecního úřadu, kde byl připraven teplý čaj a něco ostřejšího na zahřátí. Následovala půlhodinová přednáška autora brožury Daniela Žáka, který po jejím skončení zájemcům vepsal do brožury věnování. Opět platilo, o co mrazivější počasí, o to byla hřejivější atmosféra, která vykouzlila úsměv na rtu nejednomu návštěvníkovi.

 

Facebook0
  • IMG_3867

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy