placená inzerce
Déte nám vědět...

V Leštině vonělê Vánoce ê vánočkê. A takê se pomáhalo Filipkovi!

placená inzerce
DSC_1275

Listopad 30, 2022 10:57 / Furtovnik

Z Leštinê, s reportem a fotkama od Môšáka – Oni si vám to dělaji v Leštině fšecko tak jaksê po svym :-) . Ozval se nám ze Zábřežska zas Michal ‚Môšák‘ Môchu, abê nám neco splkl…

V Leštině majó estrádni sóbor VEŠke, keré tam čas od časô neco zbôntôje. Posledně smê psalê TOŤ o drakiádě. Čas ale ôž zas pokročêl, a tož se aji Lešťêňáci rychtôjó na Vánoce. V sobotô bêla na programô Vánočni Leština a Môšák nám neco o tem napsal.

Krom teho, že bêlo dobře postarany o fšeckê, keři sem přêšlê, bêla zas po čase na forhontě sótěž o nélepši vánočkô. Jaky je mělê nemužem sódit, protože je fšeckê na mistě zblajzlê. Ale věřimê, že žádná z deviti pekařek se nenechal zahanbit!

Dosť ôž ale bêlo meldováni kolem. Krom fšeckyho se takê vêbrala nejaká kačka pro Filipka z Bohuslavic. Aji o tym je zminka v reportô, keré nám Michal Môchu poslal. Na fotkê mužete čihnót TOŤ.

V Leštině zavoněly Vánoce

   V sobotu 26.11. uspořádal Estrádní soubor VEŠke, z.s. v sokolovně v Leštině krásnou akci s názvem „Vánoční Leština“. Tým zapálených lidí připravil pro návštěvníky pestrý program. Hned při vstupu do sokolovny mohli návštěvníci zhlédnout bohatou výstavu betlémů různých období a z různého materiálu. Rozhodně bylo na co koukat.

Pozvání přijalo 15 vystavovatelů a prodejců tvořivé činnosti, kteří tak obohatili vánoční atmosféru svými výrobky. Své kouzlo přinesli i kováři, kteří rozbalili svůj stánek před sokolovnou. Děti viděly, jak se vyrábí podkovičky, které si mohly i od mužů černého řemesla zakoupit.

Lidé, ale hlavně děti si mohli přečíst i něco o zvycích a tradicích Vánoc. Vánoční atmosféru zpříjemnil půlhodinový recitál písní sester Barbory a Terezy Frýdových z Dubicka. Jejich pěvecké vystoupení pohladilo po dušičce snad každého, kdo se zaposlouchal do připravených melodií. Jejich duety mnohým přivodily i mrazení a právem jim patří velké poděkování, že přijaly pozvání.

I letos proběhla soutěž „Vo lešťênskó vánočko“. Do soutěže se přihlásilo 9 zkušených kuchařek, které upekly vánočku dle své receptury. Že byly dobré, o tom svědčí fakt, že se všechny snědly. Prvenství obhájila z roku 2019 naprosto suverénním počtem hlasů paní Jana Nečasová z Leštiny. Velmi gratulujeme.

Pro děti byly připravené tvořivé dílny. Děti, ale i jejich rodiče či prarodiče, si tak mohli pod dohledem děvčat ze spolku vyzkoušet výrobu různých vánočních dárků či zdobení perníčků. Nečekaně a překvapivě zaujala děti připravená vánoční bojová hra, kdy měly uhádnout tajenku podle otázek na vánoční téma. Odměnou jim pak byla sladkost.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě a samotné organizaci akce. Rovněž patří poděkování i obci Leština, která zaujala k akci vstřícný postoj. Organizátoři se rozhodli, že věnují částku vybranou od stánkařů a darovaný výdělek od kovářů ve výši 3 800 Kč na transparentní účet pro postiženého Filípka z Bohuslavic.

 

Estrádní soubor VEŠke, z.s.

leština

Facebook0
  • DSC_1275

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy