placená inzerce
Déte nám vědět...

V konickym parkô mělê scuka legendê. Tê néstarši a snaď ê tê budóci!

placená inzerce
legendy

Červen 18, 2022 9:50 / Furtovnik

Z Konice – A tož v pátek večir se v konickym parkô znovô potkalê legendê. Samê mezê sebó, ê ze svéma fanóškama, keři je gdêsê provázelê po celym okoli. V připadě jedné kapelê je možny, že se legendó za nejaké čas stane. 

S nadsázkó bê se dalo řict, že za poslednich pár dekád hrál na Konickô každé s každym. Přêrozeně bê to uplně nešlo, ale rozhodně temô moc nechěbělo :D. Pátečni bigbeatové večirek nabidl jak skôtečny legendê, tak žhavó sóčasnosť a nadějnó budócnosť.

Pokaváď pišem o tech nadějich, pak jednoznačně hodně přijemně překvapila mladá kapela Flames. Bratrê Hájkovê smê leta sledovalê přê děcké zpěvácké sótěžê Kladecké kos. Fčêla só z nich ale ôž velci caloni a je potěšujici, že misto unyléch songu, kery se dneska hrajó, se pôstilê do pořádnyho nářezô a rozhodně jim to šlapalo. Tož jim držmê palce. A jak podotkl moderátor Laďa ‚Sovjet‘ Rusu, klôci maji  velkó vyhodô, že nemosijó na vojnô, což v minôlosti bévalo pro hromadô mladéch kapel kameň urazô.

Naopak skôtečná legenda nastópila hneď po mladéch Flames. Bohužel kapela Merkur měla ôž jedinyho zástupca – Vlastika Greplovyho. Ten jak vzpominánim, tak dobovéma šlágrama přêpomněl 70. a 80. leta, gdê bêlê Merkuři v laufô. Teho pak vêstřidala žhavá sóčasnosť. Gabriela V.G. aktuálně sjiždi fesťákê po celé republice, ale na svoje konicky kořeně rozhodně nezapominá.

Ani tentokrát smê nemuhlê zvostat až do konca. Ale v připadě Marasdu, Junioru, Arestu, čê Dědê Mráza rozhodně néni co řešêt. O jejich legendárnosti se nedá pochêbovat. Letošni Legendê só teda za nama, snaď za rok zas. Na pár fotek se mrknite TOŤ.

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy