placená inzerce
Déte nám vědět...

V Japonskô nélip vařêlê Sněhôláci z Drahan. Jaká bêla letošni Zlatá vařečka?

placená inzerce
vařečka

Únor 28, 2016 12:36 / Furtovnik

Z Drahan, s fotkama od Jardê Šmidovyho – Zlatá vařečka je skôtečnym nácvikem boja o přežêti. Teda né, že bê ôvařeny jidla bêlê tak nebezpečny :-) , nebo že bê mlady hasiče honilê po lese mědvědi, čê inši divoká zvěř. Je to jenom spiš komplexni prověrka jejich znalosti a schopnosti.

Jenom abêhmê si to ôjasnilê. Na Zlaté vařečce v Drahanech vêrostla ôž nejaká generaca mladéch hasiču. Jeji neopakovatelnosť spočévá v tem, že se sótěži v prostředkô zêmê pod šêrym nebem a mladi hasiči mosijó prokázat svoje schopnosti jak v brannym závodě, tak aji ô ohnišťa přê vařeni nejaké té specialitê v kotlikô.

Sótěž je vêpsaná pro pětičlenny družstva v kategórijê staršich a mladšich, to se tyká branné části. S vařékó pak zápolijó jenom starši, pod dozorem, nikoliv za pomocê, vedócich. Bohužel, jak ale třeba vimê od Konickéch, v jejich připadě zasáhla na posledni chvilô ‚vêšši moc‘ a třê děcka omaródilê. Tagže se nastópilê v oslabeni – jenom s třéčlennym tymem.

Jak ôž smê naznačovalê uvodem, dalo bê se to s trochó nadsázkê nazvat nácvikem boja o přežêti, protože mladi hasiči kromě zálesáckéch schopnosti mosijó ômět aji neco navařêt, abê neômřelê hladê. Těžko řict, co si pod názvama sótěžnich specialit, jako třeba Sekerková polivka, Prolhané ptáček nebo Asi kôře na paprice představit. Stény bê to bêlo néspiš aji ô vitěznyho Sněhôlákovyho tajemstvi, kery navařêlê Sněhôláci z Drahan. Konec koncu, celkovy vysledkê, kery nám poskêtl starosta SDH Drahanê Josef Pirku aji s ‚jidelnim listkem’, si mužete naštôdovat pod článkem. A mê věřimê, že ať se to menovalo, jak chtělo, šmakovalo fšeckém.

Fotkê mámê od Jardê Šmidovyho (http://www.sdhkonice.webnode.cz/), keré doprovázel konicky mlady hasiče, takže je pochopitelny, že se na nich vêskêtôjó hlavně oni. Na tê se mužete podovat TOŤ. Dalši fotkê přêdalê aji samotni organizátoři z SDH Drahanê na svéch stránkách http://www.sdhdrahany.estranky.cz/. A tož za rok v Drahanech, v části zvané Japonsko, zas.

vařečka vaření vařečka starší vařečka mladší

Facebook0
  • vařečka

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy