placená inzerce
Déte nám vědět...

Slatinkovsky hodê se pro letošek stěhovalê. Lêdi ale o nic nepřêšlê!

placená inzerce
DSC_0552

Červen 26, 2022 15:19 / Furtovnik

Ze Slatinek – Předminôlé tédeň smê vás informovalê o komplikačce na přijezdô do Slatinek. Tam se dá aktuálně dostat jenom ze stranê od Kaple. Krom teho to mělo takê vliv na letošni hodê.

Né uplně obvêklé svátek sv. Jana a Pavla přêpadá v cirkevnim kalendářô na 26. června. Tito dvá bratři, keři žêlê ve 4. stoleti v Řimě, só takê patrónama Slatinek. Každé rok je teda posledni červnové vikend tadê hodové.

Jak ôž smê předeslalê, letošni hodê se mosêlê stěhovat. A má to právě co do čêněni se zmiňovanym dopravnim omezenim, kvulêvá kerymô je ze Slatinek slepá ôlêc. Na dědině, gde sobotni hodovy odpoledňa hasiči dělávaji, se fčêlka točijó autobusê, tym pádem mosi zvostat plac volné.

Po letech se teda hodê stěhovalê znovô na hřiště, gde bêlê naposledê před dobréma dvaceti letama. Hasiči z teho mělê trochô obavô, protože lêdi só zvêkli na hodovy posezeni v prostředkô dědinê za tê leta zvêkli. O tradični sêlácké trojboj o titul hodovyho mamlasa po loňskym uspěchô takê letos vêpsané ê pro juniórskó kategóriô. Sténak bê to nešlo ani bez Grand Prix Tragačo, narychtovany bêlê takê speciálni letni lyže, čê pro děcka hlavolamê, hrála mozêka, neco dobryho k jidlô a piti se takê našlo. Škoda nepobêt! Mê smê se ale moc zdržovat nemuhlê, tož se aspoň TOŤ mrknite na pár fotek. A ešlê se zas přišti rok vrátijó hodê na dědinô? To si bôdemê mosêt počkat.

 

Facebook0
  • DSC_0552

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy