placená inzerce
Déte nám vědět...

Školáci si vêsázelê Školni álej z Lôké do Ješova

placená inzerce
IMG_0644

Říjen 27, 2015 8:00 / Furtovnik

Z Bózovské vrchovinê – Řikávalo se ‚saďte stromkê pro potomkê’. A plati to furt, bez ohledô na dobô. A eště lepši je, dêž sázijó stromkê přimo potomci pro potomkê svoje. To se povedlo v ponděli v Lôké přê akcê ‚Vêsaď si svuj strom’.

Až bôdó mět děcka ze školê v Lôké svoje potomkê, určitě rádi jim bôdó chodit ôkazovat ôž vzrostly stromê v álejê, keró sami sázelê. Cesta z Lôké do Ješova je od pondělka lemovaná stovkó stromku moravskyho sladkoplodyho jeřábô a desitkó šépkovéch ruži. A školáci s něma prožêjó kôs svyho žêvota.

Projekt vêmêslêlê a zrealizovalê lêdi ve sdruženi Bózovská vrchovina. A takê na ňé zehnalê nezbêtny prašôle z Nadace ČEZ. S vêsazováni jim pak přêšla helfnót padesátka pracantu z měšťankê v Lôké. Ti takê slébilê, že se o stromkê bôdó starat. Za to jim od Bózováku patři pěkny poděkováni, ale né jenom to. Prozradil nám hlavni guru a stratég Bózovské vrchovinê Daniel Spáčêlu, že kromě děkovačkê se rozhodlê novy stromořadi pokřtit jako Školni álej.

Zatim je vêsazená čásť spojnice z od Ješova po les, v dohledné době se ale plánôje jeji dokončeni. Rozhodně je to parádni věc. A toť se mužete podivat na fotkê, kery nám Dan Spáčêlu poskêtl

Facebook0
  • IMG_0644

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy