placená inzerce
Déte nám vědět...

SÊLNIČÁŘI V HAPTÁKÔ: V krajô mosijó v zêmě obstarat skoro třê tisice kilásku cest!

placená inzerce
Sníh zasypal ulici

Listopad 3, 2021 12:10 / Furtovnik

Z Olomóckyho kraja – Ať chcem nebo nechcem, zêma je na krkô a s ňó ê jeji pruvodni jevê… Idylka Ladovskéch obrázku je sice pěkná, ale tehdá přece jenom se tema autama moc nejezdilo… :-)

Co naplat, je dobry mět přezôty na zêmni, nebo aspoň na celoročni, pokaváď nenecháte až do jara auto v garážê. Ê tak bê to bêlo kolêkrát prd platny, gdêbê vám negdo aspoň neprohrnôl cestô, abêste neblódilê gdesê po oraniskô, protože bê sêlnica nešla ani najit! A že vêkladači povětrnosti strašijó řádnó zêmó…

Podlevá Olomóckyho kraja, konkrétně náměstka hétmana pro dopravô Michala Záchê, je valná čásť cest I. třidê v Olomóckym krajô ve správě ŘSD (Ředitelství silnic a dálnic), ê tak na SSOK (Správa silnic Olomouckého kraje) zbévá 2 900 kilásku.

Zhrôba dvě třetinê cest bôde zas solená, třetina se bôde sêpat. Zbêléch 190 kilásku se ôdržovat nebôde. Só to pré ale sêlnice, po keréch se moc nejezdi nebo se daji objet jinôdêma. Jenom pro doplněni, je to sténaké rozsah udržbê, jak pře rokem.

Loňská zêma bêla delši, což se přêrozeně prodražêlo. Ešlê povětrnosť vêslêši náměstkovo přáni pruměrné zêmê, to se nedá slébit. Gdêbê ale pré šlo z klôstéch do tenkéch, maji sêlničáři v záloze eště speciálni snihovó frézô.

Fotka je jenom ilustračni, tak to zatim kolem našeho nigde nevêpadá!

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy