placená inzerce
Déte nám vědět...

Prostijovská tatrovečka odjela na véměnek, ve Lhotě ô Lipnika ji ale eště ôžêjó

placená inzerce
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Duben 28, 2016 8:55 / Furtovnik

Od hasiču – Tak trochô to vêpadá, jak děcká hra ‚Škatôle, hébéte se!’, ale tak to občas chodi. Od prostijovskéch hasiču převzalê cisternô CAS 32 hasiči ze Lhotê ô Lipnika, ti svuj puvodni stroj pro změnô přenechalê Pavlovickém. 

Podobná akca kôlové blesk se z časô na čas ô hasiču provozôje. Profici přê ziskáni novjéši technikê tô starši, ale ‚bojechopnó‘ předaji zásahovém jednotkám vêšši kategórije dobráku, ti pak na revanš pošló auťák nekeré zásahové jednotce nižšiho stôpňa, abê takê mělê čém jezdit, dêž bê bêlo potřeba.

Ve středô 27. dôbna bêla podepsaná smlóva mezê hasičama a obcó Lhota ô Lipnika, zastópenó starostkó Janó Skopalovó, o převodô cisternê CAS 32 Lhoteckém dobrákum. Ti só zařazeni do JPO III a dofčêl jezdilê dvaaštêrêcetiltó stařenkó CAS 25 Š 706 RTHP. Ani ta ale eště nejede do šmêlcô, radosť rozhodně ôdělá dobrákum v Pavlovicách ô Přerova (JPO V).

Naopak nové staré stroj CAS 32 na podvozkô Tatra 815 PR-2, vêrobené v rokô 1989 sice má ôž takê neco za sebó, ale lhotečti hasiči ho eště bohatê ôžêjó. Jenom tak pro zajimavosť – Lhota ô Lipnika je némenši dědinka v Olomóckym krajô, gde je zřizená zásahovka s uzemni pusobnosťó, teda že vêjiždi k zásahum na pomoc profikum po okoli, konkrétně v kopcovitym terénô mikroregionô Záhoři-Helfštyn. Během rokô často jezdijó aji k lesnim požárum, tagže to rozhodně pomuže obcê aji celymô mikroregiónô.

 

Facebook0
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy