placená inzerce
Déte nám vědět...

Olomouc.cz slavi dvacitkô, bêlê smê pozvani na vernisáž fotek v Šantovce

placená inzerce
DSC_0662

Říjen 16, 2017 13:39 / Furtovnik

Z Olmika – Tak trochô na drôhym břehô se aspoň přê vernisážê fotek octlê kolegáčci z redakce Olomouc.cz. Svoje dvacetinê mimo jinšiho si přêpominaji véstavó fotek svyho šéfredaktora a fotografa Jana Procházkovyho.

Dvacet velkoformátovéch fotek ke dvacetinám zpravodajskyho serverô Olomouc.cz. Neptalê smê se, ešlê je to záměr – co rok, to fotka, ale s jejich autorem a zároveň sóčasnym šéfredaktorem Honzó Procházkovym smê se bavilê o jinšich věcech, tak trochô novinářskê zákulisnich.

Co bê zpravodajci sami ze své zkôšenosti vijó, že na podobny akce chodijó novináři věčinó na posledni chvilkô, často ale aji pozdě nebo só ê takovy vêtrvalci, keři přêndó zásadně až skoro ‚po’. Jak teda plánovalê pondělni vernisáž? Sténá zkôšenosť pré bêla skôtečně voditkem přê chêstáni. Nechtělê to hneď ráno, gdê je hromada jinši práce, abêste mělê co čist, a nechtělê to ani odpoledňa, protože to ôž se zas každé rač vidi doma, né eště gdesê sjiždět. A jak se ôkázalo – dat scuka na 11. hodinô bêlo pro fšeckê tak akorát…

Dvacitka fotek zdobi prvni patro Šantovkê od vestibulô ô lavkê k centrô. Jak ôž bêlo zminěny, vyhradnim autorem je Honza Procházku a na fotkách je pruřez ruznéma ôdálosťma, ale aji zajimavy momnetkê, třeba řimšti vojáci s pani na autobusové zastávce. A proč Šantovka? Je to pré přesná představa prostorô, gde bê mělo fotkê vidět co névic lêdi.

Ale véstava fotek má kromě vzpomináni eště jeden záměr. Je totiž prodejni. Na co připadné vytěžek pude, zatim šéfredaktor nevi. Olomouc.cz si ale dlóhodobě hraje do karet ze sdruženim Dobré místo pro život, a podle teho, jaká to bôde bakôla peněz, tož se pak domlovijó, k čemô bê se dalê vêôžêt. A tož ať to sêpê…!

Mê smê na vernisáž přêjelê naopak jak dêcky s náležêtym předstihem :-) , a tož TOŤ vám nabizimê dokômentované start originálni véstavê.

 

Facebook0
  • DSC_0662

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy