placená inzerce
Déte nám vědět...

Ô bazilikê na sv. Kopečkô se sáňkôje a bobôje. Nevěřite? Bêlê smê na véletě v metropolê Hanácké republikê!

placená inzerce
DSC_0523

Únor 15, 2021 9:52 / Furtovnik

Ze Svatyho Kopečkô ô Olomóca – A protože Valentyna nedržimê, neplánovalê smê žádnó předepsanó romantikô. K véletô na sv. Kopeček smê se rozhodlê na posledni chvilkô a mosimê řict, že smê dobře ôdělalê.

Vélet na sv. Kopeček, to je dêcky taková malá póť. A gdêž smê si mêslêlê, že tam bôde tóto dobó mrtvo, tož nás to vêvedlo z omylô hneď, jak smê tam dorazêlê. Cvrkot minimálně sténaké, jak přes letni sezónô, navic nádherny počasi, na vrchô vêmeteny uplně do azúra, radosť pobêt. Přêrozeně smê si nemuhlê nechat ôjit vyhled od bazilikê. Nad paromátama Olmika a celé Hané se sáňkovalo a bobovalo, možná negdo odvážňéši to muhl vzit od schodu álejó šusem až do Samotišek…

Je ôž pomalô 6 let, co smê tô takê bêlê, pro změnô na svátek Jana Husa. Tenkrát smê toť navázalê vztahê s představitelama Hanácké republikê, a tož přêšil čas na přátelskó hratvô. Ministerskyho předsedô Jana Řekákovyho smê s bráchó Petrem našlê ve vládnim vydejnim okynkô Ô starostê. Probralê smê vnitro ê zahraničně politickó situacô, zhodnotilê vyvoj našéch trvale dobréch vztahu, nastinilê možnosti jejich dalšiho rozvoja a vzájemné prospěšnosti. Hratvô lze teda považovat za velêce uspěšnó a vyznamnó v krátko, středně ê dlóhodobym horizontô.

Tolik teda z oficiálniho prohlášeni. To, že smê si dalê takê štamprlô hanácké whiskê na šťastny shledáni a módře pohovořêlê takê o věcách, po keréch ostatnim nic néni, néni potřeba nijak zvlášť rozebirat. Nevênechalê smê ani krátky navštiveni vládniho sidla, lokálô Ô Macku.

Pěkny poledne a kósek odpoledňa to na Kopečkô bêlo. Přêrozeně smê ale nemuhlê vênechat takê krátky navštiveni samotné bazilikê Navštiveni Pannê Marie, gde smê za tê nélepši ómêslê zapálêlê svičkô. Přes to fšecko je dobry nezapominat ê na takovy věcê…

Svaté Kopeček má jednodôcho svoje kózlo v každym čase. Ať pere letni slônko, nebo je fšôde snih, dêcky se ocáď člověk vráti jak vêměněné! Na fotkê se mužete mrknót TOŤ. Pod článkem je nové oficiálni znak hlavniho města Hanácké republikê. Neco vic o tymto státnim utvarô se mužete dočist TOŤ.

kopeček logo menší

Facebook0
  • DSC_0523

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy