placená inzerce
Déte nám vědět...

Mêslite si, že to na kópačkô moc néni? Omyl. Zêmnim plavcum zrovna začinaji žňa!

placená inzerce
titul

Listopad 22, 2019 7:14 / Furtovnik

Od nás, ze zprávó od Michala ‚Môšáka‘ Môchovyho – Jenom ze samotné představê rochněni se zrovna fčêlka venkô v ledové vodě věčině lêdi naskakôjó pôpinkê. Jenom zêmni plavci si lebedijó.

Že se na Plômlovské přehradě tymto časem nedá kópat? Z omylô bê vás vêvedlê zêmni plavci, keři toť v sobotô bojovalê ‚O ledovó čapô Boba Pácla’. Do vodê se přê tem vnořêlê aji přemožiteli kanálô La Manche, čê rekordmani na ledovó milô.

Ledovy čapê né jenom Bobovê, ale aji svoje, si ôž fčêlka plavci hřijó doma za pecó, ale dlóho jim to nevêdrži. Znovô, aspoň v néblêžšim okoli, si ledovó kópačkô naplánovalê na začátek adventô a pak na Štědré deň.

Vic ale o tym vi náš známé Michal Môšák Môchu, keré nám kromě tiskové zprávê poslal aji nejaky fotke ze sobotê. Pro nekeho možná inspiraca, pro nekeho duvod si nalit štamprlô šlihovice navic :-) .

Na titulni fotce je nestor prostijovskéch otôžêlcu a néstarši učastnik sobotniho závodô Bob Páclu (1940).

Zimní plavci informují a zvou

 V sobotu 16. 11. 2019 uspořádal na pláži Plumlovské přehrady oddíl DZP Haná Prostějov již 6. ročník závodu Českého poháru v zimním plavání „O ledovó čapo Boba Pácla“. Letošního, hojně navštíveného závodu v počtu 147 soutěžících plavců se zúčastnili i dva držitelé zápisu do Guinessovy knihy rekordů v nejrychlejším čase překonání ledové míle, a to Rostislav Vítek (2015) a Magda Okurková (2015). Dále přemožitelé kanálu La Manche Dana Zbořilová (2001), Rostislav Vítek (2009), Michal Slanina (2019). Přítomen byl i další přemožitel kanálu Petr Mihola (2006). Zájem o závod svědčí i o účasti mnoha držitelů titulu mistr, mistryně světa v zimním plavání, či držitelů medailí různých světových soutěží.

Vedle těchto zimních plaveckých celebrit nezklamali ani plavci pořádajícího oddílu DZP Haná Prostějov. Umístili se na prvním místě na tratích 750 m ženy – Veronika Horáčková, Jan Pelíšek na trati 500 m muži. Za dorost pak Karel a Kristýna Krásní na nejkratší 100 m trati. Na trati 250 m vyplavala 3. místo členka Hané Věra Kubanová.

S pořádáním organizačně náročných soutěží má spolek již mnohaleté zkušenosti, je však pravdou, že bez podpory všech svých členů, obce Mostkovice, hasičů z Plumlova, služby záchranářů a zázemí v hotelu Plumlov, by nemohlo být dosaženo tak skvělé úrovně, jakou se mohou pořadatelé pochlubit. Poděkování také patří městu Prostějov za finanční podporu činnosti.

V dlouhé tradici chce spolek také pokračovat při pořádání v exhibiční show na Štědrý den, kdy bez ohledu na čas připravuje tradiční Vánoční koupel, vyhledávanou dnes již tisíci diváků. Pod jejich taktovkou se výpusť Plumlovské přehrady v pravé poledne promění v koupaliště plné masek zdobících vánoční stromek. Do počtu sta účastníků koupele před rokem chybělo jen devět odvážlivců, kteří se rozhodli vykoupat se ve vodě kolem 2°C. „Letos jistě pokoříme stovku“, věří Dana Zbořilová předsedkyně spolku.

Nová tradice vznikla minulý rok i v Otaslavicích, kde se otevřel zrekonstruovaný biotop. Na toto koupaliště byli pozváni nejen diváci, ale i nováčci, kteří si chtějí otužování zkusit pod vedením zkušených otužilců a zimních plavců. Letos proběhne již 2. Adventní koupel při příležitosti rozsvěcení Vánočního stromu obce, a to 1.12.2019 ve 14:00. Na prvním ročník se kromě desítek diváků sešlo kolem 20 otužilců, a to nejen z oddílu DZP Haná, ale i otužilců z pořádající obce.

Otužování prostě táhne, nejen pro svůj blahodárný zdravotní přínos, ale i pro partu lidí, co se umí navzájem podpořit, podržet a pracovat na sobě bez ohledu na pohlaví či věk. Přijďte je podpořit a nasát tu správnou atmosféru radosti ze života.

Facebook0
  • DSC_0015
  • DSC_0049
  • DSC_0052
  • DSC_0087
  • DSC_0095
  • IMG_20191116_153001
  • DSC_0105
  • DSC_0288
  • titul

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy