placená inzerce
Déte nám vědět...

Memoriál Luďka Mařáka odstartoval. Prostijovšti fotografi otevřelê svó každoročni véstavô!

placená inzerce
DSC_1883

Prosinec 6, 2019 6:53 / Furtovnik

Z Prostijova – Ôž smê toť gdêsê psalê, že néni memoriál, jak memoriál. Pokaváď to běžně spojôjemê ze sportovnim klánim, nemuže to bêt v připadě Memoriálô Luďka Mařákovyho pravda. De o veskrze nesportovni disciplinô a hlavnim náčenim je foťák!

Ale, objektivně vzity, aji mezê fotografama, chtic nechtic, mosijó bêt sportsmeni. Jináč bê totiž nemuhlê furt gdesê kvulêvá foceni trajdat po horách, čê se jak hadi ženê nebo fakiři krótit do nepřêrozenéch poloh, abê našlê správnó pozicô pro co nélepši obrázek…

S tym nélepšim, co se za posledni čas ôrodilo ve Spolkô prostijovskéch fotografu, se jeho členi pochlôbilê na letošni spolkové véstavě, kerá nese odkaz na jejich bévalyho člena – Memoriál Luďka Mařáka, v poslednich letech bévá zároveň vzpominaná takê prostijovská novinářka Jarka Pospišêlova. Jeho IX. ročnik se tentokrát řizenim osôdô octl v nově opravené Městské galerie Prostijov. A jak ôž to v žêvotě bévá, né fšecko novy je zákonitě lepši. Na omezenym prostorô se muže jedenást prostijovskéch fotografu blésknót dokôpê jedenadvaceti fotkama, ale aji tak je na co se divat.

Jak bévá zvêkem, štvrtečni vernisáž dostalê ‚na starosť‘ Proměnê – prostijovské pěvecké zbor, a pak ôž měl Memoriál Luďka Mařákovyho ostré start. Fotkê členu Spolkô prostijovskéch fotografu bôdó k nahlidnóti do 5. ledna 2020. Neco pro inspiracô mámê TOŤ.

memoriál

Facebook0
  • DSC_1883

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy