placená inzerce
Déte nám vědět...

Malohanáci přêvezlê do Polomi hvězdê střibrnyho plátna. A vêbralê přê tem 13 tisicu pro Šumvald!

placená inzerce
DSC_0990

Červenec 20, 2020 13:42 / Furtovnik

Z Polomi – Velké dechové orchestr Malá Haná (VDO), to je skôtečně nářez. Fšeci odpurci dechovkê, než začnó láteřêt a odsôzovat, mělê bê nédřiv napočitat do deseti, neco si poslêchnót a pak teprová sódit…

V Polomi na Konickô znovô hrálê ‚Malohanáci’. Nebêlê toť poprvni, ale rozhodně to neznamená, že bê nestálo za to na ně zajit zas. Řikal nám starosta Stanislav Pišťáku, že dêcky tadê rádi vidijó a slêšijó.

Program ‚Hvězdy stříbrného plátna‘ bêl sice ôž nachêstané dřiv, kvulêvá koronáčô se ale zatim moc nehrál. Filmovy, seriálovy ê mozêkálovy šlágrê v konzertnim dechovkovym podáni só jednym slovem paráda. Ê gdêž pochopitelně aji na klasickó polečkô došlo…

Séria třech konzertu, kerá začla v pátek v Moravské Třebové, v nedělô pokračovala v Polomi a skončêla kvičeró v Cetkovicách, měla podtitul ‚benefični’. Což, jak určo fšeci vijó, znamená, že hraji nanévéš za pivo a kôs krakovskyho, a vêdělanéma prašulema podpořijó dobró věc. V tymto připadě bêlo dobrovolny vlezny ôrčeny na pomoc vêtopenymô Šumvaldô. Tam přêšla velka voda před vic, jak měsicem. Za tô dobô se to sice ôž vêtratilo z hlavnich zpráv, ale to neznamená, že ôž je fšecko v ažúrô a dál pománat néni potřeba. Kapelmajstr Jirka Palánu řikal, že chcó pomuct aspoň tymto zpusobem, a ê gdêbê to mělo vêjit třeba jenom na jednô vêsóšečkô, čê ledničkô, furt to stoji za to.

Nakonec z teho bôde snaď aji na vic, než co kapelnik zmiňoval. V Polomi se na dobrovolnym vstupnym vêbralo 13 tisicu (!). Jenom na doplněni – Moravské Třebové to bêlo 5 tisicu, v Cetkovicách 10 tisicu. Rozhodně teda nehrálê zbêtečně.

Na fotkê se mrknite TOŤ, jak jim to hrálo ôslêšite a ôvizete na videô.

Facebook0
  • DSC_0990

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy