placená inzerce
Déte nám vědět...

KONICKÉ PARK: Nabléskany trumpetê, sličny mažoretkê a hlavně – ANTONIN ŽVÁČKU!

placená inzerce
DSC_0411

Červen 24, 2019 11:45 / Furtovnik

Z Konice – Přêrozeně nemuhlê smê tam chêbět. Negdo ôjiždi na hejvymetálô, negdo zas na dechovce. Tem drôhém patřêl konické zámecké park v nedělô odpoledňa. Nešlo toť o nic menšiho, než o Antonina Žváčkovyho.

Jak přêpomněl fungl nové moderátor Žváčkovyho festivalô Jindřich Solovské, fenomén Antonina Žváčkovyho je spiš známňéši ve světě, než ô nás. Ale mezê mozêkantama je to skladatel pár exeláns, přezdivané Král polek. A na Konickô mužó bêt pyšni na to, že je rodákem z Haček, gde má na dědině aji pamětni deskô.

Žváčku festival dechovek za svéch 24 ročniku ôž prošil takê kôs cestê. Minimálně z náměsti, gde se odehrávalê prvni ročnikê, k zámkô a pak do zámeckyho parkô, keré je ôž hromadô ročniku jeho domáci scénó. Přišti rok se teda slavi štvrťstoleti!

Pět dechovek, z teho pochopitelně nemuhlê chêbět ani domáci reprezentanti Holóbci (Holóbkova mozêka z Protivanova), mažoretkê ê učastnici mezênárodniho mirovyho běhô, keré se v Konicê zrovna nachométl. A takê pravidelni učastnici mezê návštěvnikama, bez keréch bê to ani nemuhlo začit. Podle kapelnika Jurê Holôbovyho je dobry neodsóvat bokem mozêkô, kerá do našéch končên patři. A co bê si přil pro přišti rok? Pré je spokojené s tym, jak to je, a gdêž za rok přênde o dva lêdi vic, bôde uplně néšťastňéši :-) .

A tož dobře to dopadlo a panovi řidicimô Městskyho kulturniho střediska Konica Tomášovi Vrbovymô se ôž určitě honi hlavó, jak to zařidit, abê štvrťstoleti Žváčkovyho festivalô přišti rok nic neztratilo na svym glancô. Na fotkê se podivéte TOŤ.

žváček

Facebook0
  • DSC_0411

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy