placená inzerce
Déte nám vědět...

Kolem Konice si vêšláplê a vêjelê stovkê turistu

placená inzerce
DSC_0508

Červen 28, 2022 9:53 / Furtovnik

Z Konice – Ê gdêž smê se sami na start nepostavilê, v Konicê ô hřišťa smê se zastavilê a poptalê smê se co a jak. A tož si to rozhodně nechcemê nechat pro sebe. Jaky si to letos turisti ôdělalê?

Na třê stovkê pěšich a kolařu se zešlo v sobotô v Konicê. Dilem se vêdalê na Konicky štrapáce, dalši pak Na kole okolo Konice. Vêbrat si muhl trasô každé podle teho, na co si trófal. Jak nám ale řikal jeden z organizátoru Stanislav Dostálu, nočni lêják možná ê nekeho odradil, každopádně ale néspiš přêspěl k temô, že lêdi věčinó nevêráželê na tê nédelši dištance. Aji během dopolena bêlo počasi totiž trochô nejsty.

Každopádně podle Stanislava Dostálovyho ale bêla učasť dobrá. Jak poznamenal, letos mělê nédelši chodeckó trasô 35 kilásku, ôvažôjó ale o tym, že vyhledově zařadijó znovô padesátkô. Po zkôšenosťách z jinéch turistickéch podniku totiž zase začiná bêt po delšich turách poptávka. Lêdi chcó ‚chodit’, a to je jedině dobře. Proč jim to teda neômožnit?

Zatimco pěši trasê se měnijó po třech letech, protože vyběr trati a tisk map je přece jenom náročňéši oproti cyglistickém, takže kolaři se muhlê letos mrknót tam, kôdêma třeba eště nejelê. Pár fotek z centra turistické akce ô hřišťa v Konicê je TOŤ.

 

Facebook0
  • DSC_0508

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy