placená inzerce
Déte nám vědět...

Kačkê se znovô vrátilê na letni byt do Rakuvkê. Proč bê takê né, gdêž je tam o ně dobře postarany?

placená inzerce
rakuvka2

Březen 30, 2021 9:03 / Furtovnik

Z Rakuvkê, s fotkama od starostê Josefa Mikôlkovyho – Divoky kačenê na vodě v prostředkô dědinê? V Rakuvce o tym vijó svoje. Loni se jim kačkê zabydlelê na dolnim rêbnikô a letos se tam ôž vrátilê, jak dom…

Eště na podzêm si Rakuvečti nebêlê jisti, ešlê se jim jejich ‚holkê‘ vrátijó. Ale jak nám nahlásêl v ponděli starosta Josef Mikôlku – dočkalê se. Kačkê se ôž pré na dulnim rêbnikô zabydlôjó, Pavel Mikôlku, keré se s dalšima o ně staral ê loni, jim v pátek nainstaloval na vodô znovô ostruvek, na keré se hneď v sobotô pak ôsadilê.

S divokéma kačenama na dědině v Rakuvce smê se poprvni potkalê loňské rok v červencô. Nejaké deň před tym se znenadáni vêbatolêla z křovi mama s 11 kačátkama. Od té dobê se stala kačeni rodinka chráněncama celé dědinê. Přêpomenót si to mužete TOŤ. Vrátilê smê tam se tam eště koncem srpna. To ôž mlady pomalô přerustalê rodiče. Jak to v žêvotě bévá. To je pro změnô TOŤ.

Letos teda majó na rêbnikô v Rakuvce nájemnikê zpátky. Jak se jim povede a ešlê jim tam zas vêvedó mlady, nad tém je eště brzo špekulovat. Ale bêlê bê kačenê samê proti sobě, gdêž je tam o ně tak postarany :-) . Aktuálni fotkê nám poslal starosta Josef Mikôlku.

Facebook0
  • rakuvka1
  • rakuvka2

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy