placená inzerce
Déte nám vědět...

Jak se rozestylá v sokolovni? To si muhlê prubnót z pátka na sobotô ê v Přemkách!

placená inzerce
DSC_0228

Červen 27, 2022 10:44 / Furtovnik

Z Přemek – Že se nemosi v sokolovni dêcky jenom cvičêt, to je jasná věc. Ovšemže né každyho bê napadlo, že se tam dá takê nocovat. Aji to ômožnila sokolská Noc sokoloven, tentokrát s véročnim nádechem

Noc sokoloven néni nic novyho, pár ročniku ôž má za sebó. Letos se do ni zapojilo 160 sokolskéch jednot, z teho v Olomóckym krajô 13. Noc v sokolovni si naplánovalê strávit takê v Přemkách.

Sokoli v Přemeslovicich bêlê dêcky pojem a néni proto divô, že furt dorustaji novy generace dalšich sokoliku. Hlavně pro ně bêla naplánované program, keré se dilem odehrával na venkovni sportovnim areálô, dilem pak přimo v sokolovni. Tam si takê ôdělalê společnéma sêlama pizzô k večeřê a gdo chtěl muhl si takê rozestlat.

Jak ôž bêlo zminěny, letošni Noc sokoloven bêla takê přêpominkó 160 let vznikô sokola ô nás. Od prvopočátkô existôje takê názvoslovi, s kerym se néspiš praktickê každé potkal, ê gdêž nebêl sokolem. Předpažêt, ôpažêt… Neřikétem že ste to v tělocvikô nebralê :-) .

Z tělocvičnéch prvku bêla takê poskládaná sokolská abeceda. To se do žêvéch pismen pořevtělêlê jednotlêvi cvičenci. Jak vêpadá třeba takové nápois ‚PŘEMYSLOVICE‘ se mužete podivat na titulni fotce. Dalši hafol obrázku nandete TOŤ.

 

Facebook0
  • DSC_0228

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy