placená inzerce
Déte nám vědět...

I. adventni neděla v Konicê: LADOVSKÁ ZÊMA Ê ROŽINÁNI STROMKÔ ZE STOVKAMA PŘÊHLIŽEJICICH!

placená inzerce
DSC_1762

Prosinec 2, 2019 7:17 / Furtovnik

Z Konice – A tož ôž to sviti aji v Konicê! Prvni adventni neděla bévá takê časem pro rožináni vánočniho stromka na konickym náměsti. Jak nám řikal pan řidici konickyho kulturákô Tomáš Vrbu, bôdó mosêt poôvažovat, jak to bôde přišti rok.

Ôž s tym nende nic dělat. Sténak, jak se na vojně střêhal metr do civilô, svičkê na adventnim věncô nám měřijó čas do Vánoc. Prvni z nich v nedělô večir zapálêlê aji v Konicê. Ale to bêhmê předbihalê!

Prvni adventni neděla začla pochopitelně aji v Konicê ôž od rána. Ale abêhmê to bralê podlevá teho, co se přê té přiležêtosti dilo, pak to bêlo odpoledne otevřeni véstavê reprodukci obrázku Josefa Ladê na konickym zámkô. Ladovská zêma, pokaváď nende o tô, co oni zpivá Jarek Nohavicu :-) , je jedna velká idylka a trochô bê se to muhlo spojit aji s naivismem. Jenomže pak se mrknete na letopočtê vznikô, kery přêpisoval maliř ke svymô podpisô, a zjistite, že aji gdêž bêlê těžky časê předválečny, válečny ê poválečny, obrázkê só veskrze pozitivni. Co to muže takê znamenat? Než věčně skuhrat, je lepši si vzit to dobry, co zbévá…

Véstava potrvá až do začátkô ledna 2019 a kromě Ladovéch obrázku se prezentôjó svéma vyrobkama aji klienti DPS Lôdmirov, DPS Bohuslavice, DPS Jesenec, čê Mateřskyho centra Srdičko v Konicê.

Po zetměni se na náměsti rožinala prvni svička na adventnim věncô aji konické vánočni strom. Jak nám řikal ředitel konickyho kulturákô Tomáš Vrbu, na náměsti se zešlo dobréch 400 lêdi, takže bôdó mosêt pro přišti rok aji tê dalši popřeméšlet, jak program I. adventni neděle na konickym náměsti posêlêt. A to só svym zpusobem přijemny starosti.

Mê smê stihlê od každyho neco, kósek Ladovské véstavê a kósek vêstópeni dua Ashena&Kohn pod slavnostnim rozsviceni, gdê se ôž ale davê lš€di rozcházelê. Fotkê só TOŤ.

lada

 

 

Facebook0
  • DSC_1762

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy