placená inzerce
Déte nám vědět...

Gdo teda má svátek, gdêž chodi Mikôláš? To vijó vyherci listku na Mikôlášskó nadilkô!

placená inzerce
keks

Listopad 24, 2022 12:40 / Furtovnik

Od nás – Mikôláš sice eště nechodil, ale mê ôž vimê, gdo némiň zlobil a gdo slébil, že se do přiště určo ôž polepši. Slébilê smê za to volňáskê na Mikôlášskó nadilkô prostijovskéch mozêkantskéch legend.

Ti zraléši, gdêž se řekne Keks a Kontakt, tož vijó. Pověčinó si s něma ôžêlê kôs hřišnyho mládi. Hromadô let se takê gdêsê možná trochô rozhašteřeny táborê přiznivcu scházijó na Mikôlášské nadilce techto legend v Kaskô. A  protože se bléži Mikôláš, nastává ten správné čas na pořádnó pařbô.

Mělê smê za to, že na našé sótěžni otázce ohledně možné vyhrê volňásku néni co řešêt, ale ôkázalo se, že to tak jednodôchy néni. Skôtečně se ale nechali nekeři zmást, gdêž smê se ptalê, gdo má svátek, gdêž chodivá Mikôláš s andělem a čertama. Jak vimê, chodivajó tradičně o deň dřiv, takže v kalêndářô néni Mikôláša, a to ani v cêzojazêčnéch podobách, ale Jitkê (5. 12.)! V nekeréch připadech nám sice došla správná odpověď, ovšem pro změnô bez podpisô…

Ale abêhmê ôž neplkalê kolem. Na Mikôlášskó nadilkô s Keksama a Kontaktama v sobotô 26. listopadô v prostijovskym Kaskô mužó vêrazêt s volňáskama od nás Martina Ružêčkova a Hana Jeřábková. K předmikôlášskymô dárečkô gratulôjemê, ale to neznamená, že ôž fčêlka mužó zas začat zlobit :-) !

keks_2022

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy