placená inzerce
Déte nám vědět...

Ê v Rakové majó svojô obecni kačkô. Ale takê si ji hledijó, fšecka česť!

placená inzerce
DSC_0672

Duben 3, 2021 12:56 / Furtovnik

Z Rakové – Z Rakuvkê do Rakové je to eště bléž, než v inšich dědinách z dulniho konca na horni. Zatimco smê psalê v tédňô, že do Rakuvkê se vrátilê loňsky chovankê, ve sténaké čas se vedle v Rakové objevila kačka pro změnô bilá.

Do Rakuvkê se vrátilê divoky kače na letni byt. To bê se tak eště dalo brat. Jak nás ale ôpozornila jedna naša čtenářka, v Rakové se objevila zničehonic kačka chovná. Podlevá našeho miněni činská pižmovka.

To, že se přes dědinô hnalê kačenê čê hôsê na rêbnik, nejak patřêlo k obecnimô koloritô. Že se to dneska nevidi, protože se doma ôž té drápele nechová, protože só teho plny mražákê v superkvelbech, připadně jim chovateli ôdělaji nejaky to ráchdalo doma na zehradě, je inši věc.

Jak smê se dozvědělê, kača toť nemá trvaly ani přechodny béváni. Lêdi se o ňô ale staraji, jak o svojô, krmijó jô a dávaji bacha, abê se ji neco nestalo, gdêž se plantá negde po sêlnicê. Nebêl problém na ňô narazêt ô vodê před školó. Trochô smê jô vêrôšêlê ze siestê, na vodě se pak ale za ňó vêdala tlupa zlatéch karasu, ináč měla celó hladinô pro sebe. Jak ji to pasovalo, se mužete mrknót TOŤ.

Facebook0
  • DSC_0672

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy