Dneska přêleti Špaček. Do Prostijova a Ladislav! Gdo vêhrál volňáskê?

Od nás – Jak ôž smê naznačovalê v minôlym článkô o kurzô dobryho mravô, špačci na stěhováni z tepléch krajin to maji tak akorát névêšši čas – unor březen je jejich doba. Znalec etiketê Ladislav Špačku ale ôž je na cestě Prostijova fčêlka.
Né dêcky ctimê zásadê dobryho mravô, a gdêž se nigdo nedivá, rádi dělámê věcê, kery se nemaji. Ale je dobry aspoň vědět, co a jak se patři. V tym vám muže poradit Ladislav Špačku. Sice jeho radê asi ôž bôdó trochô jinači, než co přednášel před 100 letama jeho předchudce Jiří Stanislav Guth-Jarkovské. Ale doba se měni a společenská etiketa trochô takê.
Gdo dával pozor, tak pochopil, že méno Jiří Stanislav Guth-Jarkovské bêla správná odpověď na našô sótěžni otázkô o volňáskê na totok ona man show v prostijovskym divadle. Správnéch odpovědi přêšil hafol, ale vêhrát nemužó fšeci. Los nakonec vêbral Antonina Žáčkovyho a manžele Adamovê. Ešlê vyherni biletka přêpadne pani Aleně nebo panô Václavovi, to si mosijó porédovat ôž sami doma v kôchêni. Svó odpověď ale doplnilê takê dalšima informacama:
V letech 1919-21 působil jako ceremoniář u prvního čs. prezidenta T.G. Masaryka. Studoval na Gymnáziu v Rychnově nad Kněžnou, které nyní nese jeho jméno. Mimo jiné tam také studoval Jiří Šlitr, klavírista Rudolf Rokl (a dnes tam studuje v septimě náš vnuk Štěpán).
To bêhmê teda mělê vêřizeny. Vê, keři se rozméšlite na posledni chvilkô, protože ste třeba předem nevědělê, ešlê to stiháte, nemosite házet flêntô do žêta. Jak smê se informovalê ô pořadatelu, aji přimo na mistě bôde listku dostatek, tož nemosite mět strach, žê bêste se vêpravovalê zbêtečně.