placená inzerce
Déte nám vědět...

Chcete listkê na parádni konzert? V olomóckym Dómě bôdó hrát Verdiho, Pavlicô ê Lenona!

placená inzerce
vánoce výstřižek

Listopad 28, 2019 7:34 / Furtovnik

Od nás, s tiskovó zprávó Ivo Hegera – Kolem Vánoc se to hemži né jenom lêďma v obchoďákách, ale aji zajimavéma akcama. A pokaváď mužem řict – Vánoce v chrámô mužó bêt parádni duvod trochô přêbrzdit a neco přijemnyho si ôžêt.

Na Vánoce v chrámô se mužete vêdat ve středô 11. prosênca do olomóckyho Dómô – chrámô sv. Václava. Bôde tam hromada parádni mozêkê, a takê se bôde pomáhat. Vytěžek je totiž ôrčené dilem pro sdruženi Pinokio a dilem pro Hospic na sv. Kopečkô ô Olomóca.

Vic nám o tym napsal Ivo Hegeru, tak si přečtite tiskovó zprávô pod článkem. Mimo jinšiho tam nandete aji odpověď na našo sótěžni otázkô, jejiž správny zodpovězeni vám dá připadnó šancô ziskat od nás volňáska na Vánoce v chrámô.  Do programô je taky zařazeny neco od Jurê Pavlicê, v tymto připadě né jako šéfa známyho Hradišťanô, ale co bê autora dôchovni hudbê. Mê se teda ptámê: co se bôde od něho na konzertě hrát? Odpovědi nám posiléte na adresô furtovnik@gmail.com do pátkô 6. prosênca 18 hodin. Tož to prubnite, za zkóškô nic nedáte!

Katedrála bude hostit Vánoce v chrámu

Chrám svatého Václava v Olomouci se v prosinci rozezní koncertem melodií Giuseppe Verdiho, Jiřího Pavlici a Johna Lennona. Operní sólisté Moravského divadla Olomouc v něm vystoupí na podporu sdružení Pinokio a Hospice na Svatém Kopečku u Olomouce. Doprovodí je Studentský smíšený sbor a symfonický orchestr kroměřížské konzervatoře.

Organizátoři koncert koncipují ve stylu slavných vánočních koncertů z vídeňského Schönbrunnu, na nichž přední operní sólisté za doprovodu symfonického orchestru a smíšeného sboru zpívají klasické koledy i známé populární vánoční písně.

Koncert nesoucí název Vánoce v chrámu se uskuteční ve středu 11. prosince od 18 hodin. Akce proběhne pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Petra Vrány.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit v informačním centru v podloubí olomoucké radnice.

Program

Giuseppe Verdi – Slavnostní fanfáry z Triumfálního pochodu, Aida
Jiří Pavlica – Missa Brevis
Amazing Grace (aranžmá: Richard Mlynář)
Hail Holy Queen (Sister Act) (aranžmá: Richard Mlynář)
Little Drummer Boy (aranžmá: Richard Mlynář)
Tichá noc
Narodil se Kristus Pán
John Lennon – Yoko Ono: War is Over (aranžmá: Richard Mlynář)

vanoce_v_chramu_2019_A2-page-001

Facebook0
  • vánoce výstřižek

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy