placená inzerce
Déte nám vědět...

A tož smê v pátek večir v Drahanovicách prozradilê, jak to s tym květákem je!

placená inzerce
DSC_0407

Březen 23, 2019 9:17 / Furtovnik

Z Drahanovic – Co novyho pod květákem? S tótó otázkó vêráželê návštěvnici v pátek k večerô do Galérije Ô kalêcha v Drahanovicách. A cenimê si teho, že nekeři vážêlê cestô za nama až třeba z Kostelca na Hané. 

Těžko řict, ešlê spiš řict, že to bêlo vêkládáni z pěsničkama nebo naopak pěsničkê s nejakym tym plkánim. Každopádně smê bêlê sami přijemně překvapeni, že lêdi přêšlê a, aspoň podlevá reakci, snaď ani cestê nelêtovalê.

A jak to bêlo s tym květákem? Jak smê v uvodô pátečniho večera vêsvětlêlê, je to takové přiběh. Že se na 1. mája lêdi lóbajó pod rozkvetló střešňó, to je známá věc. Ale přiroda je v tymto hodně liknavá a néni na ňô dêcky spoleh. A tož smê si ôž před nejakym rokem vêmêslêlê, že lepši, než spolihat na rozkvetló halôz, je to posichrovat květákem, keré kvete furt. Jak se teda dêcky rok s rokem zende, dámê si pod květákem hôbičkô a takê si mužem řict, co se odminôla změnilo. Co novyho pod květákem teda znamená takové přiměr, co je novyho jak ve Furtovnikô, tak aji ô nás doma. A s přiběham zpod květákô smê teda přêjelê aji do Drahanovic.

Helenka Havelka Baronova zazpivala, Miloš Havelku k temô přêdal pár přiběhu z Dolfikem a Filkó, aji na nejaky to Hanácky mudrováni z Rádia Haná došlo. A ono to tak ôteklo… Je to teda vêřizeny, ale ôž na mistě smê kévlê na žádost mistnich, že se časem zas ôkážemê. Tož rádi se zastavimê, o tym žádná.

 

Facebook0
  • DSC_0406
  • DSC_0407
  • DSC_0409
  • DSC_0413
  • DSC_0414
  • DSC_0415
  • DSC_0416

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy