placená inzerce
Déte nám vědět...

A tož basa je pochovaná aji v Leštině. Jak to bêlo nám napsal Môšák!

placená inzerce
leština

Únor 25, 2020 10:17 / Furtovnik

Z Leštinê, s reportem a fotkama od Michala ‚Môsáka‘ Môchê – Přes vikend smê psalê o ostatkách v Břêzskô a pochováváni basê v Přemkách. Ale né jenom na Konickô se s nečim takovym mužete potkat. Smôtečni obřad zažêla v sobotô aji Leština na Zábřežskô!

Nemužem se rozkrájet. Ale mámê takê ledasgde svoje zvědê a informátorê, keři nám ‚za tepla‘ napráskaji, co že se tam ô nich dije. V tymo připadě se nám ozval náš známé, Prostijovák Michal Môšák Môcha, keré ovšem ôž poslednich pár let je domovskym právem v Leštině na Zábřežskô. A nebêl bê to ani on, abê aji tam nezačal neco sméšlet.

Estrádni ansámbl VEŠke, kerymô tam Môšák předsedá, zbôntoval 1. masopustni maškarni ples s pochovávánim basê. A tož smê rádi, že se o něm mužemê zminit aji ô nás na Furtovnikô. Neco nám k temô napsal a TOŤ se mužete čihnót aji na hafol fotek.

LEŠTINA OŽILA MASKAMI

Datum 22.2.2020 bylo pro Leštinu trochu magické. Estrádní soubor VEŠke, z.s. totiž na tento den uspořádal 1. ročník masopustního maškarního plesu. A je potřeba říci, že se akce vydařila. Sjeli se lidé v maskách nejen z Leštiny, ale i z okolních obcí a měst, aby se trochu pobavili.

Členové VEŠke, z.s. pro ně připravili bohatý program. Už úvodní vystoupení souboru napovídalo, že bude veselo. Na parket přišli tanečníci a tanečnice ve stylu známého filmu Madagaskar a tak havajské tanečnice, černoši, černošky a zvířátka v rytmu hudby roztančili sál. Zajímavé bylo i vystoupení zvláštních bytostí mužského pohlaví s velkými hlavami v klobouku, které předvedly tanečnice souboru. Výrazné oči a ústa těchto bytostí nemohly uniknout žádnému divákovi. Tím spíš jejich pohyby. Po 23. hodině přišlo na řadu vystoupení barových tanečnic, To už celý sál burácel smíchy. Mužská část souboru se vžila do prvorepublikových barů a předvedla velice sugestivní vystoupení. Hudba, červená světla, mlha a hlavně taneční pohyby „barových tanečnic“ nenechaly jediného člověka v sále bez úsměvu. Zkrátka vystoupení s názvem „Ženy v černém“ sklidilo úspěch.

O půlnoci bylo losování tomboly. Poděkování patří všem sponzorům a partnerům plesu. Členové souboru zakončili ples tradičním pochováváním basy. Více jak 200 lidí v sále, z toho dobrá polovina lidí v maskách si večer užila. „Skvělá zábava, dobrá muzika, uvolnění, výborné jídlo, úžasné fotky z fotokoutku, no a samozřejmě nádherné masky. Toto tady chybělo. Už se těšíme na další ročník“, svěřila se návštěvnice plesu Radka Linhartová, která byla v masce Vochomůrky.

A jak hodnotí akci organizátoři? S úsměvem sobě vlastním nám umělecká vedoucí a choreografka souboru Veronika Kochwasserová řekla: „Myslíme si, že se akce velmi vydařila. Máme skvělou partu, která umí věnovat spoustu času a energie k tomu, aby pobavila lidi. Byli jsme překvapeni, kolik lidí přišlo napoprvé v maskách. Ohromně nás to nakoplo do další práce. Už teď můžeme lidem říci, že příští rok plánujeme tento ples na 13. února, a že se mají opět na co těšit. Nápadů máme hodně“. K poslechu a tanci hrála celý večer hudební kapela MENHIR.

-mm-

Facebook0
  • leština

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy